Jak dobrać okno dachowe do dachówki falistej? Poradnik ekspertów

Jeśli zastanawiasz się jak dobrać okna dachowe do konkretnego dachu i jego specyficznych cech, ten artykuł pomoże Ci w szybki sposób ocenić, które okna do dachówki falistej wybrać, a także jak je prawidłowo zamontować. Jedynie poprawny montaż okna dachowego może bowiem zagwarantować szczelność dachu i zapobiec jego przeciekaniu. Sprawdź, jak dobrać okna dachowe do zwykłej dachówki i zadbać o ich właściwy montaż.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Jak dobrać okno dachowe do dachówki falistej?
  2. Wybór okien dachowych do dachówki falistej
  3. Montaż okna do dachówki falistej – prawidłowa instalacja
okna do dachówki falistej

Jeśli zastanawiasz się jak dobrać okna dachowe do konkretnego dachu i jego specyficznych cech, ten artykuł pomoże Ci w szybki sposób ocenić, które okna do dachówki falistej wybrać, a także jak je prawidłowo zamontować. Jedynie poprawny montaż okna dachowego może bowiem zagwarantować szczelność dachu i zapobiec jego przeciekaniu. Sprawdź, jak dobrać okna dachowe do zwykłej dachówki i zadbać o ich właściwy montaż.

Jak dobrać okna dachowe do dachówki falistej?

Kiedy doradzamy naszym Klientom, jak dobrać okno dachowe, rozpoczynamy rozmowę od pytań dotyczących specyfiki dachu. Ważny jest m.in. kąt jego nachylenia, a także zastosowany do jego wykończenia typ pokrycia oraz wysokość profilu w przypadku pokryć profilowanych – dachówki ceramicznej, blachodachówki czy dachówki betonowej. Wybierając okna dachowe do zwykłej dachówki (tj. o standardowej wysokości profilu od 16 do 50 mm) nie tyle musimy poszukiwać odpowiedniego typu okna, ile doposażyć je we właściwie dobrany kołnierz montażowy. Należy więc jedynie sprawdzić, czy wybrane okna do zwykłej dachówki są przystosowane do montażu w dachu o danym kącie nachylenia, a następnie zatroszczyć się o prawidłowy ich montaż. Poprawny montaż okien dachowych do zwykłej dachówki gwarantuje natomiast zastosowanie kołnierza uszczelniającego pasującego do dachówki o standardowej wysokości.

Montaż okna do dachówki falistej – ABC prawidłowej instalacji okna w dachu

ciepły montaż okien dachowych

Jak widać, wiedza, jak dobrać okno dachowe do dachówki falistej nie jest tak istotna, jak umiejętność doboru odpowiedniego kołnierza uszczelniającego. Warto przy tym podkreślić, że niezależnie od tego, czy instalujemy okna do dachówki falistej, czy wysokiej, kołnierz uszczelniający to obowiązkowe akcesorium montażowe – zapewnia on 100% szczelność połączenia okna z dachem i dodatkowo ułatwia prace montażowe. Do poprawnej instalacji okien dachowych do dachówki falistej, będzie Ci potrzebny uszczelniający kołnierz do falistych pokryć dachowych. W przypadku okien do dachówki falistej idealnie sprawdzi się więc kołnierz montażowy TFX wyposażony w specjalny aluminiowy fartuch zapewniający doskonałą szczelność z profilowanym pokryciem dachowym. Mocując okno dachowe do dachówki falistej, zastosuj również kołnierz paroprzepuszczalny z folii RUC oraz kołnierz termoizolacyjny IFC, aby dach nie przeciekał, nie przepuszczał wilgoci, a ciepło dostarczone do pomieszczenia dłużej w nim pozostało.

Polecane artykułY

Jaką funkcję pełni kołnierz do okna dachowego?

Okna dachowe skutecznie doświetlają poddasze i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza w budynku. Jednak aby okno dachowe dobrze się sprawdziło na poddaszu i nie sprawiało problemów podczas eksploatacji, jego rama musi być szczelnie wmontowana w pokrycie dachu. Gwarantuje to właśnie dobrze dobrany kołnierz do okna dachowego – akcesorium, którego nie może zabraknąć podczas poprawnej instalacji okna w dachu.

Czytaj artykuł »
okna do łupka dachowego

Wybór okna dachowego do dachu z łupkiem dachowym

Jeśli chcesz wiedzieć, jak dobrać okna dachowe do łupka dachowego, koniecznie przeczytaj ten krótki poradnik. W umieszczonym poniżej tekście znajdziesz informacje niezbędne do prawidłowego montażu okna w płaskim pokryciu dachowym, dowiesz się, czym jest kołnierz uszczelniający i dlaczego należy go zastosować. Wyjaśniamy również, jak dobrać okno dachowe do łupka dachowego i do czego ten wybór w praktyce się sprowadza.

Czytaj artykuł »
okna do dachówki płaskiej

Wybór okna dachowego do dachu z dachówką płaską

Jeśli nie jesteś pewien, jak dobrać okna dachowe do dachówki płaskiej bądź szukasz porad dotyczących montażu okien połaciowych, trafiłeś w dobre miejsce. Z artykułu dowiesz się, m.in. czym jest uszczelniający kołnierz montażowy do okien dachowych, jak dobrać okno dachowe do dachówki płaskiej oraz kołnierz, który zagwarantuje w 100% szczelne połączenie okna z dachem. Sprawdź, jak poprawnie dobrać i zamontować okna do dachówki płaskiej.

Czytaj artykuł »