Okna dachowe pasujące do kuchni – aranżacja i porady

Okna dachowe doskonale sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, a ich zastosowanie pozytywnie wpływa nie tylko na funkcjonalność wnętrza, ale i wygodę jego użytkowników. Dlatego aranżacja kuchni na poddaszu z wykorzystaniem okien połaciowych to popularne rozwiązanie

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Okna dachowe pasujące do kuchni – aranżacja i porady
  2. Jak wybrać okna dachowe do kuchni?
  3. Jak przeprowadzić aranżację kuchni na poddaszu? – porady
Okna dachowe do kuchni

Okna dachowe doskonale sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, a ich zastosowanie pozytywnie wpływa nie tylko na funkcjonalność wnętrza, ale i wygodę jego użytkowników. Dlatego aranżacja kuchni na poddaszu z wykorzystaniem okien połaciowych to popularne rozwiązanie. Warto jednak zwrócić uwagę, wybierając okna dachowe do kuchni, na to, jak sprawdzą się w szczególnych warunkach panujących w tym pomieszczeniu. Kuchenne okna dachowe powinno się też montować w taki sposób, by wspierały one wentylację poddasza, dobrze doświetlały strategiczne strefy w kuchni, a także pozwalały optymalnie zagospodarować przestrzeń. Na jakie parametry okien dachowych pasujących do kuchni zwrócić uwagę? O czym pamiętać, by aranżacja kuchni na poddaszu zakończyła się sukcesem?

Jak wybrać okna dachowe do kuchni?

okna dachowe - kuchnia

Okna dachowe do kuchni powinna wyróżniać zwiększoną odporność na wilgoć, ponieważ w kuchni będziemy gotować i generować przy tym spore ilości wilgoci. Plastikowe kuchenne okna dachowe będą więc zawsze lepszym wyborem niż okna dachowe do kuchni wykonane z drewna. Okna dachowe z plastiku są nie tylko odporne na wilgoć i wodę, ale też ciepło oraz mechaniczne uszkodzenia. Łatwo utrzymać je w czystości, nie trzeba ich impregnować, oraz nie wymagają konserwacji. Jeśli szukasz okien dachowych pasujących do kuchni, sprawdź koniecznie: okna dwuszybowe SOLID PVC oraz okna trzyszybowe TRIO PVC, które spełniają najwyższe standardy izolacyjności termicznej i wymogi zaktualizowanego prawa budowlanego (Standard WT 2021 z zaostrzeniem normy współczynnika przenikania ciepła (Uw) dla okien dachowych do 1.1 W/m2K). Plastikowe okno dachowe do kuchni charakteryzuje ponadto stylowy, ale i uniwersalny design, który podniesie standard wnętrza i doda mu uroku.

Jak przeprowadzić aranżację kuchni na poddaszu? – porady

zły montaż okien dachowych w kuchni
dobry montaż okien dachowych w kuchni

Rozmiar okien dachowych do kuchni należy dostosować do wielkości pomieszczenia oraz szczególnych potrzeb użytkowników kuchni. Kiedy więc wybierzesz już idealne okna dachowe pasujące do kuchni, zadbaj o to, by ich powierzchnia oraz miejsce montażu gwarantowały optymalny poziom doświetlenia wnętrza, zwłaszcza blatu roboczego czy zlewozmywaka. Aranżacja kuchni na poddaszu jest świetnym pomysłem – kuchenne okna dachowe pozwolą zaoszczędzić cenne miejsce potrzebne do przechowywania sprzętów i akcesoriów niezbędnych w kuchni. Zamontowane w dachu okna usprawnią też wymianę wilgotnego i zużytego powietrza oraz pomogą Ci pozbyć się kuchennych zapachów.  Nie zapomnij doposażyć kuchennych okien dachowych w dodatkowe akcesoria. Do okien dachowych do kuchni przydadzą się m.in. markiza zewnętrzna zapobiegająca nagrzewaniu się wnętrza w lecie oraz wewnętrzna roleta zaciemniająca.

Polecane artykuł

jaki kołnierz instalacyjny do okna dachowego

Jaki kołnierz instalacyjny do okna dachowego wybrać?

Kołnierz to niezbędny element do przeprowadzenia prawidłowego montażu okna dachowego. Zapewnia on szczelne i trwałe połączenie okna dachowego z dachem.

Prawidłowy dobór kołnierza zapewnia, że proces montażu pójdzie bezproblemowo. Ważne jest też, że w przypadku okien RoofLITE+, aby korzystać z 10-letniej gwarancji na okno dachowe, w czasie instalacji należy używać oryginalnego kołnierza termoizolacyjnego RoofLITE+.

Czytaj artykuł »

KOMPLETNY I PRAKTYCZNY PRZEWODNIK

Zanim kupimy okno dachowe, należy się zastanawiać nad planem wewnętrznym i zewnętrznym domu, nad ergonomią oraz nad tym, jak uzyskać najwięcej światła przez okna.

Światło dzienne należy do podstawowych potrzeb człowieka i każdy z nas zawsze reaguje na nie pozytywnie. Mamy wtedy więcej energii, uczymy się szybciej i obniża się nasza skłonność do chorób wywołanych przez stres. Uzyskanie jak największej ilości światła na poddaszu jest więc inwestycją w sferę ludzką. Aby uzyskać maksymalną ilość światła, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki: rozmiar okien dachowych, liczba okien dachowych, usytuowanie okien dachowych, forma okładziny wewnętrznej.

Czytaj artykuł »
montaż okien dachowych na co zwrócić uwagę

Montaż okien dachowych. Na co zwrócić uwagę?

Szczelność okna dachowego to kluczowy aspekt prawidłowego montażu. Brak szczelności jest z kolei główną rzeczą, której boją się ludzie rozważający montaż okna dachowego. Czy słusznie?

Zapewniamy, że przy zastosowaniu oryginalnego kołnierza instalacyjnego, wraz z dwoma akcesoriami z gamy RoofLITE+, oraz przestrzeganiu instrukcji montażu, okno będzie zamontowane szczelnie i ciepło.

Kluczowe akcesoria instalacyjne to kołnierz zewnętrzny, kołnierz termoizolacyjny oraz kołnierz paroprzepuszczalny. Poniżej przedstawiamy funkcję każdego z nich.

Czytaj artykuł »