Okna dachowe pasujące do kuchni – aranżacja i porady

Okna dachowe doskonale sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, a ich zastosowanie pozytywnie wpływa nie tylko na funkcjonalność wnętrza, ale i wygodę jego użytkowników. Dlatego aranżacja kuchni na poddaszu z wykorzystaniem okien połaciowych to popularne rozwiązanie

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Okna dachowe pasujące do kuchni – aranżacja i porady
  2. Jak wybrać okna dachowe do kuchni?
  3. Jak przeprowadzić aranżację kuchni na poddaszu? – porady
Okna dachowe do kuchni

Okna dachowe doskonale sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, a ich zastosowanie pozytywnie wpływa nie tylko na funkcjonalność wnętrza, ale i wygodę jego użytkowników. Dlatego aranżacja kuchni na poddaszu z wykorzystaniem okien połaciowych to popularne rozwiązanie. Warto jednak zwrócić uwagę, wybierając okna dachowe do kuchni, na to, jak sprawdzą się w szczególnych warunkach panujących w tym pomieszczeniu. Kuchenne okna dachowe powinno się też montować w taki sposób, by wspierały one wentylację poddasza, dobrze doświetlały strategiczne strefy w kuchni, a także pozwalały optymalnie zagospodarować przestrzeń. Na jakie parametry okien dachowych pasujących do kuchni zwrócić uwagę? O czym pamiętać, by aranżacja kuchni na poddaszu zakończyła się sukcesem?

Jak wybrać okna dachowe do kuchni?

okna dachowe - kuchnia

Okna dachowe do kuchni powinna wyróżniać zwiększoną odporność na wilgoć, ponieważ w kuchni będziemy gotować i generować przy tym spore ilości wilgoci. Plastikowe kuchenne okna dachowe będą więc zawsze lepszym wyborem niż okna dachowe do kuchni wykonane z drewna. Okna dachowe z plastiku są nie tylko odporne na wilgoć i wodę, ale też ciepło oraz mechaniczne uszkodzenia. Łatwo utrzymać je w czystości, nie trzeba ich impregnować, oraz nie wymagają konserwacji. Jeśli szukasz okien dachowych pasujących do kuchni, sprawdź koniecznie: okna dwuszybowe SOLID PVC oraz okna trzyszybowe TRIO PVC, które spełniają najwyższe standardy izolacyjności termicznej i wymogi zaktualizowanego prawa budowlanego (Standard WT 2021 z zaostrzeniem normy współczynnika przenikania ciepła (Uw) dla okien dachowych do 1.1 W/m2K). Plastikowe okno dachowe do kuchni charakteryzuje ponadto stylowy, ale i uniwersalny design, który podniesie standard wnętrza i doda mu uroku.

Jak przeprowadzić aranżację kuchni na poddaszu? – porady

zły montaż okien dachowych w kuchni
dobry montaż okien dachowych w kuchni

Rozmiar okien dachowych do kuchni należy dostosować do wielkości pomieszczenia oraz szczególnych potrzeb użytkowników kuchni. Kiedy więc wybierzesz już idealne okna dachowe pasujące do kuchni, zadbaj o to, by ich powierzchnia oraz miejsce montażu gwarantowały optymalny poziom doświetlenia wnętrza, zwłaszcza blatu roboczego czy zlewozmywaka. Aranżacja kuchni na poddaszu jest świetnym pomysłem – kuchenne okna dachowe pozwolą zaoszczędzić cenne miejsce potrzebne do przechowywania sprzętów i akcesoriów niezbędnych w kuchni. Zamontowane w dachu okna usprawnią też wymianę wilgotnego i zużytego powietrza oraz pomogą Ci pozbyć się kuchennych zapachów.  Nie zapomnij doposażyć kuchennych okien dachowych w dodatkowe akcesoria. Do okien dachowych do kuchni przydadzą się m.in. markiza zewnętrzna zapobiegająca nagrzewaniu się wnętrza w lecie oraz wewnętrzna roleta zaciemniająca.

okna dachowe zalety

Polecane artykułY

jak wybrać moskitiere

Jak wybrać moskitierę na okno dachowe? Na co zwrócić uwagę?

Wraz z nadejściem wiosny i przebudzeniem natury wielu z nas rusza na poszukiwanie dobrej moskitiery na okno dachowe. Dzieje się tak, ponieważ po krótkim okresie mniejszej aktywności owady ponownie zaczynają szturmować nasze domy, a my szukamy sposobu, by pozbyć się uciążliwego bzyczenia i groźby bolesnych ukąszeń. Podpowiadamy w poniższym tekście, jak wybrać moskitierę na okno dachowe i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Czytaj artykuł »

Jaka osłona na okna dachowe?

Osłona przeciwsłoneczna na okna dachowe to niezbędne akcesorium w każdym komfortowo urządzonym wnętrzu. Promienie słoneczne potrafią bowiem mocno dać się we znaki w słoneczny dzień oraz utrudnić pracę, zabawę i odpoczynek w pomieszczeniach pod dachem. Podpowiadamy, jak wybrać osłonę do okna dachowego i jaka osłona na okno dachowe sprawdzi się najlepiej w różnych pomieszczeniach i przy różnych potrzebach.

Czytaj artykuł »

Jaką funkcję pełni kołnierz do okna dachowego?

Okna dachowe skutecznie doświetlają poddasze i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza w budynku. Jednak aby okno dachowe dobrze się sprawdziło na poddaszu i nie sprawiało problemów podczas eksploatacji, jego rama musi być szczelnie wmontowana w pokrycie dachu. Gwarantuje to właśnie dobrze dobrany kołnierz do okna dachowego – akcesorium, którego nie może zabraknąć podczas poprawnej instalacji okna w dachu.

Czytaj artykuł »