Jak wybrać i zaaranżować okna dachowe do salonu?

Aranżacja salonu na poddaszu może okazać się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza że salonowe okna dachowe potrafią być wyjątkowo oryginalną ozdobą dla wnętrza. Umieszczone w odpowiednim miejscu doświetlą pomieszczenie, poprawią jego wentylację, otworzą osobom przebywającym w salonie widok na piękne pejzaże, gwieździste niebo czy pulsującą swoim rytmem metropolię

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Jak wybrać i zaaranżować okna dachowe do salonu?
  2. Jakie cechy powinny mieć okna dachowe pasujące do salonu?
  3. Aranżacja salonu na poddaszu z oknami RoofLITE+
okna dachowe pasujące do salonu

Aranżacja salonu na poddaszu może okazać się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza że salonowe okna dachowe potrafią być wyjątkowo oryginalną ozdobą dla wnętrza. Umieszczone w odpowiednim miejscu doświetlą pomieszczenie, poprawią jego wentylację, otworzą osobom przebywającym w salonie widok na piękne pejzaże, gwieździste niebo czy pulsującą swoim rytmem metropolię. Aranżowanie salonu na poddaszu wymaga zwykle dobrego pomysłu, ale na pewno stanie się łatwiejsza, kiedy dowiesz się, jak dobrać okno dachowe pasujące do salonu i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Jakie cechy powinny mieć okna dachowe pasujące do salonu?

Dzięki pomysłowej aranżacji salonu na poddaszu można całkowicie odmienić urządzane pomieszczenie i zmienić je w królestwo luksusu i komfortu, o ile we wnętrzu pojawi się okno dachowe pasujące do salonu – elegancko się prezentujące, dostosowane do stylu salonu, wygodne w obsłudze, udoskonalone akcesoriami poprawiającymi komfort użytkowania pokoju.  Ponieważ salon to strefa relaksu i wypoczynku, okno dachowe do salonu powinno też dobrze wyciszać hałasy.

okna dachowe drewniane

Jeśli zależy Ci na wzmocnieniu atmosfery ciepła w salonie, we wnętrzu dominuje drewno lub salon zaaranżowany jest w klasycznym stylu, stylu boho lub np. estetyce loft, dobrze sprawdzą się w nim salonowe okna dachowe PCV stylizowane na drewno. Łatwe w pielęgnacji, trwałe i bardzo uniwersalne plastikowe okna dachowe będą z kolei pasowały do niemal każdej innej aranżacji, zwłaszcza nowocześnie urządzonych wnętrz. Idealnymi oknami dachowymi do salonu są: wykonane z nordyckiej sosny trzyszybowe okna dachowe TRIO PINE oraz plastikowe trzyszybowe okna dachowe TRIO PVC. Oba warianty charakteryzuje wysoka termoizolacyjność, a to obowiązkowa cecha, którą powinno wyróżniać się salonowe okno dachowe.

Aranżacja salonu na poddaszu z oknami RoofLITE+

zły montaż okna dachowego - salon
montaż okna dachowego - salon

W naszej ofercie znajdziesz solidne, estetyczne i dobrej jakości okna dachowe do salonu w różnych rozmiarach i wariantach. Najlepszym wyborem zawsze będzie salonowe okno dachowe wyposażone w potrójny pakiet szybowy, które dodatkowo wspierają ochronę ciepłej energii wygenerowanej w pomieszczeniu. Okna dachowe pasujące do salonu z naszej oferty dodatkowo wyposażone są w powłoki odbijające ciepło, by zapobiegać nagrzewaniu się poddasza w lecie, hartowaną szybę zewnętrzną, a także uniwersalne i wygodne w obsłudze obrotowe otwieranie. Otrzymasz też na nie aż 10 lat gwarancji!

Polecane artykuł

jaki kołnierz instalacyjny do okna dachowego

Jaki kołnierz instalacyjny do okna dachowego wybrać?

Kołnierz to niezbędny element do przeprowadzenia prawidłowego montażu okna dachowego. Zapewnia on szczelne i trwałe połączenie okna dachowego z dachem.

Prawidłowy dobór kołnierza zapewnia, że proces montażu pójdzie bezproblemowo. Ważne jest też, że w przypadku okien RoofLITE+, aby korzystać z 10-letniej gwarancji na okno dachowe, w czasie instalacji należy używać oryginalnego kołnierza termoizolacyjnego RoofLITE+.

Czytaj artykuł »

KOMPLETNY I PRAKTYCZNY PRZEWODNIK

Zanim kupimy okno dachowe, należy się zastanawiać nad planem wewnętrznym i zewnętrznym domu, nad ergonomią oraz nad tym, jak uzyskać najwięcej światła przez okna.

Światło dzienne należy do podstawowych potrzeb człowieka i każdy z nas zawsze reaguje na nie pozytywnie. Mamy wtedy więcej energii, uczymy się szybciej i obniża się nasza skłonność do chorób wywołanych przez stres. Uzyskanie jak największej ilości światła na poddaszu jest więc inwestycją w sferę ludzką. Aby uzyskać maksymalną ilość światła, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki: rozmiar okien dachowych, liczba okien dachowych, usytuowanie okien dachowych, forma okładziny wewnętrznej.

Czytaj artykuł »
montaż okien dachowych na co zwrócić uwagę

Montaż okien dachowych. Na co zwrócić uwagę?

Szczelność okna dachowego to kluczowy aspekt prawidłowego montażu. Brak szczelności jest z kolei główną rzeczą, której boją się ludzie rozważający montaż okna dachowego. Czy słusznie?

Zapewniamy, że przy zastosowaniu oryginalnego kołnierza instalacyjnego, wraz z dwoma akcesoriami z gamy RoofLITE+, oraz przestrzeganiu instrukcji montażu, okno będzie zamontowane szczelnie i ciepło.

Kluczowe akcesoria instalacyjne to kołnierz zewnętrzny, kołnierz termoizolacyjny oraz kołnierz paroprzepuszczalny. Poniżej przedstawiamy funkcję każdego z nich.

Czytaj artykuł »