Jak wybrać i zaaranżować okna dachowe do salonu?

Aranżacja salonu na poddaszu może okazać się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza że salonowe okna dachowe potrafią być wyjątkowo oryginalną ozdobą dla wnętrza. Umieszczone w odpowiednim miejscu doświetlą pomieszczenie, poprawią jego wentylację, otworzą osobom przebywającym w salonie widok na piękne pejzaże, gwieździste niebo czy pulsującą swoim rytmem metropolię

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Jak wybrać i zaaranżować okna dachowe do salonu?
  2. Jakie cechy powinny mieć okna dachowe pasujące do salonu?
  3. Aranżacja salonu na poddaszu z oknami RoofLITE+
okna dachowe pasujące do salonu

Aranżacja salonu na poddaszu może okazać się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza że salonowe okna dachowe potrafią być wyjątkowo oryginalną ozdobą dla wnętrza. Umieszczone w odpowiednim miejscu doświetlą pomieszczenie, poprawią jego wentylację, otworzą osobom przebywającym w salonie widok na piękne pejzaże, gwieździste niebo czy pulsującą swoim rytmem metropolię. Aranżowanie salonu na poddaszu wymaga zwykle dobrego pomysłu, ale na pewno stanie się łatwiejsza, kiedy dowiesz się, jak dobrać okno dachowe pasujące do salonu i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Jakie cechy powinny mieć okna dachowe pasujące do salonu?

Dzięki pomysłowej aranżacji salonu na poddaszu można całkowicie odmienić urządzane pomieszczenie i zmienić je w królestwo luksusu i komfortu, o ile we wnętrzu pojawi się okno dachowe pasujące do salonu – elegancko się prezentujące, dostosowane do stylu salonu, wygodne w obsłudze, udoskonalone akcesoriami poprawiającymi komfort użytkowania pokoju.  Ponieważ salon to strefa relaksu i wypoczynku, okno dachowe do salonu powinno też dobrze wyciszać hałasy.

okna dachowe drewniane

Jeśli zależy Ci na wzmocnieniu atmosfery ciepła w salonie, we wnętrzu dominuje drewno lub salon zaaranżowany jest w klasycznym stylu, stylu boho lub np. estetyce loft, dobrze sprawdzą się w nim salonowe okna dachowe PCV stylizowane na drewno. Łatwe w pielęgnacji, trwałe i bardzo uniwersalne plastikowe okna dachowe będą z kolei pasowały do niemal każdej innej aranżacji, zwłaszcza nowocześnie urządzonych wnętrz. Idealnymi oknami dachowymi do salonu są: wykonane z nordyckiej sosny trzyszybowe okna dachowe TRIO PINE oraz plastikowe trzyszybowe okna dachowe TRIO PVC. Oba warianty charakteryzuje wysoka termoizolacyjność, a to obowiązkowa cecha, którą powinno wyróżniać się salonowe okno dachowe.

Aranżacja salonu na poddaszu z oknami RoofLITE+

zły montaż okna dachowego - salon
montaż okna dachowego - salon

W naszej ofercie znajdziesz solidne, estetyczne i dobrej jakości okna dachowe do salonu w różnych rozmiarach i wariantach. Najlepszym wyborem zawsze będzie salonowe okno dachowe wyposażone w potrójny pakiet szybowy, które dodatkowo wspierają ochronę ciepłej energii wygenerowanej w pomieszczeniu. Okna dachowe pasujące do salonu z naszej oferty dodatkowo wyposażone są w powłoki odbijające ciepło, by zapobiegać nagrzewaniu się poddasza w lecie, hartowaną szybę zewnętrzną, a także uniwersalne i wygodne w obsłudze obrotowe otwieranie. Otrzymasz też na nie aż 10 lat gwarancji!

Polecane artykułY

jak wybrać moskitiere

Jak wybrać moskitierę na okno dachowe? Na co zwrócić uwagę?

Wraz z nadejściem wiosny i przebudzeniem natury wielu z nas rusza na poszukiwanie dobrej moskitiery na okno dachowe. Dzieje się tak, ponieważ po krótkim okresie mniejszej aktywności owady ponownie zaczynają szturmować nasze domy, a my szukamy sposobu, by pozbyć się uciążliwego bzyczenia i groźby bolesnych ukąszeń. Podpowiadamy w poniższym tekście, jak wybrać moskitierę na okno dachowe i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Czytaj artykuł »

Jaka osłona na okna dachowe?

Osłona przeciwsłoneczna na okna dachowe to niezbędne akcesorium w każdym komfortowo urządzonym wnętrzu. Promienie słoneczne potrafią bowiem mocno dać się we znaki w słoneczny dzień oraz utrudnić pracę, zabawę i odpoczynek w pomieszczeniach pod dachem. Podpowiadamy, jak wybrać osłonę do okna dachowego i jaka osłona na okno dachowe sprawdzi się najlepiej w różnych pomieszczeniach i przy różnych potrzebach.

Czytaj artykuł »

Jaką funkcję pełni kołnierz do okna dachowego?

Okna dachowe skutecznie doświetlają poddasze i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza w budynku. Jednak aby okno dachowe dobrze się sprawdziło na poddaszu i nie sprawiało problemów podczas eksploatacji, jego rama musi być szczelnie wmontowana w pokrycie dachu. Gwarantuje to właśnie dobrze dobrany kołnierz do okna dachowego – akcesorium, którego nie może zabraknąć podczas poprawnej instalacji okna w dachu.

Czytaj artykuł »