Okna dachowe pasujące do biura domowego – poradnik aranżacji

Okna dachowe do biura domowego powinny gwarantować dobry poziom doświetlenia w miejscu pracy, ale nie tylko. Aranżacja biura domowego wymaga troski o odrobinę większą liczbę detali. Podpowiadamy, jakie parametry powinny mieć okna dachowe do biura urządzanego na poddaszu i o czym warto pamiętać, aranżując miejsce pracy we wnętrzu doświetlanym przez okna połaciowe.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Aranżacja biura domowego na poddaszu, a okna dachowe
  2. Jakie okna dachowe do biura domowego rekomendujemy?
  3. O czym warto pamiętać, wybierając okna do biura domowego?
okna dachowe w biurze domowym

Okna dachowe do biura domowego powinny gwarantować dobry poziom doświetlenia w miejscu pracy, ale nie tylko. Aranżacja biura domowego wymaga troski o odrobinę większą liczbę detali. Podpowiadamy, jakie parametry powinny mieć okna dachowe do biura urządzanego na poddaszu i o czym warto pamiętać, aranżując miejsce pracy we wnętrzu doświetlanym przez okna połaciowe.

Aranżacja biura domowego na poddaszu, a okna dachowe

okna dachowe home office

Okna dachowe idealnie nadają się do aranżacji biura domowego – zdecydowanie skuteczniej niż zwykłe okna ścienne oświetlą wnętrze, a także pozwolą zaoszczędzić przestrzeń w domowym gabinecie. Okna dachowe do biura domowego urządzanego na poddaszu to także rozwiązanie bardzo korzystne dla osób, które cenią niebanalne projekty, lubują się w nowoczesnych i przykuwających oko rozwiązaniach. Nie ulega ponadto wątpliwości, że dobrej klasy okna dachowe pozwalają stworzyć naprawdę funkcjonalną i w 100% komfortową przestrzeń do pracy w domu, zwłaszcza gdy zadbamy też o dodatkowe ich wyposażenie. Co więcej, już sam pomysł, by zaaranżować biuro domowe na poddaszu, również jest niezwykle trafiony – ulokowane na ostatnim piętrze, z dala od codziennej krzątaniny pomieszczenie pod dachem to dobre miejsce, by urządzić w domu wygodny i wolny od zgiełku gabinet.

Jakie okna dachowe do biura domowego rekomendujemy?

home office okna dachowe

Okna dachowe do biura domowego powinny spełniać kilka ważnych wymogów. Przede wszystkim warto celować w okna dachowe o najwyższych parametrach związanych ze szczelnością i termoizolacyjnością. Szczególnie dobrze w home office sprawdzą się trzyszybowe okna dachowe z powłokami niskoemisyjnymi, które zapewnią odpowiednią temperaturę w gabinecie i zapobiegną wyziębianiu wnętrza. W naszej ofercie tego typu energooszczędne okna dostępne są w dwóch wariantach. Są to łatwe w pielęgnacji, wyjątkowo wytrzymałe i bardzo uniwersalne pod względem wzornictwa plastikowe okna dachowe trzyszybowe TRIO PVC oraz wykonane z odpornej na trudne warunki sosny nordyckiej okna dachowe trzyszybowe TRIO PINE. Drewniane modele z tej serii idealnie nadają się do wnętrz klasycznych, loftów, gabinetów w stylu vintage i wszędzie tam, gdzie chcemy stworzyć przestrzeń pełną ciepła, bliską natury i tradycji. Plastikowe okna dachowe z serii TRIO doskonale natomiast sprawdzą się w stylistyce nowoczesnej, a ich kolorystyka i elegancki design łatwo dopasować do każdej niemal estetyki. Trzyszybowe okna dachowe TRIO są przy tym bardzo wygodne w obsłudze, wyposażone są w uniwersalne obrotowe otwieranie, solidne i trwałe, a do tego świetnie wygłuszają hałasy, co w przypadku miejsca pracy ma ogromne znaczenie. Aby jednak aranżacja biura domowego zakończyła się sukcesem, należy koniecznie dostosować rozmiar okien do wielkości pomieszczenia i trzymać się przy ich montażu kilku ważnych zasad.

O czym warto pamiętać, wybierając okna do biura domowego?

złe ustawienie okna dachowego w biurze domowym
dobre ustawienie okna dachowego w biurze domowym

Aranżacja biura domowego na poddaszu wymaga nie tylko dobrego pomysłu, przemyślanego doboru sprzętów, wyposażenia i okien dachowych, ale również starannie opracowanego planu i rzetelnie poprowadzonych prac montażowych. Źle umiejscowione okna dachowe do biura mogą stać się jego bolączką zamiast jego udoskonaleniem. Nikt też nie chce mieć w domowym biurze cieknącego dachu czy groźnej wilgoci na ścianach. Należy więc koniecznie pamiętać, aby okna dachowe do biura domowego dostosować rozmiarem do powierzchni pomieszczenia, a także usytuować w taki sposób, by dobrze doświetlały przestrzeń nad biurkiem. Montaż okna dachowego do biura powinien być przeprowadzony z zastosowaniem odpowiednich kołnierzy uszczelniających, a wnęka okienna powinna być uformowana tak, by nie blokowała światła i nie tamowała prawidłowej cyrkulacji powietrza wokół okna. Pod oknem dachowym standardowo zalecamy montaż grzejnika lub innego źródła ogrzewania. Przy aranżacji biura domowego nie zapominajmy też o dodatkowych akcesoriach do okien dachowych, które zapewnią w biurze komfort potrzebny do spokojnej pracy. Okna dachowe do biura warto wyposażyć więc w automatycznie sterowane ekologiczne rolety solarne czy rolety zaciemniające, które osłonią biuro przed słońcem. Z kolei markiza termoizolacyjna na okna dachowe do biura zabezpieczy gabinet przed nagrzewaniem się w lecie.

okna dachowe zalety

Polecane artykułY

jak wybrać moskitiere

Jak wybrać moskitierę na okno dachowe? Na co zwrócić uwagę?

Wraz z nadejściem wiosny i przebudzeniem natury wielu z nas rusza na poszukiwanie dobrej moskitiery na okno dachowe. Dzieje się tak, ponieważ po krótkim okresie mniejszej aktywności owady ponownie zaczynają szturmować nasze domy, a my szukamy sposobu, by pozbyć się uciążliwego bzyczenia i groźby bolesnych ukąszeń. Podpowiadamy w poniższym tekście, jak wybrać moskitierę na okno dachowe i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Czytaj artykuł »

Jaka osłona na okna dachowe?

Osłona przeciwsłoneczna na okna dachowe to niezbędne akcesorium w każdym komfortowo urządzonym wnętrzu. Promienie słoneczne potrafią bowiem mocno dać się we znaki w słoneczny dzień oraz utrudnić pracę, zabawę i odpoczynek w pomieszczeniach pod dachem. Podpowiadamy, jak wybrać osłonę do okna dachowego i jaka osłona na okno dachowe sprawdzi się najlepiej w różnych pomieszczeniach i przy różnych potrzebach.

Czytaj artykuł »

Jaką funkcję pełni kołnierz do okna dachowego?

Okna dachowe skutecznie doświetlają poddasze i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza w budynku. Jednak aby okno dachowe dobrze się sprawdziło na poddaszu i nie sprawiało problemów podczas eksploatacji, jego rama musi być szczelnie wmontowana w pokrycie dachu. Gwarantuje to właśnie dobrze dobrany kołnierz do okna dachowego – akcesorium, którego nie może zabraknąć podczas poprawnej instalacji okna w dachu.

Czytaj artykuł »