Okna dachowe do sypialni – porady dotyczące wyboru i aranżacja

Aranżacja sypialni na poddaszu z oknami dachowymi RoofLITE+ z pewnością zakończy się sukcesem, a wszystko dlatego, iż oferowane przez nas okna dachowe do sypialni są funkcjonalne, uniwersalne, wyjątkowo trwałe, a przede wszystkim zagwarantują Ci ciszę, komfort i bezpieczeństwo w domowej sypialni. Poznaj najlepsze okna dachowe pasujące do sypialni z naszej oferty i dowiedz się, jakie walory powinny mieć dobrze dobrane sypialniane okna dachowe do Twojego domu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Okna dachowe do sypialni – porady dotyczące wyboru i aranżacja
  2. Jakie walory powinno mieć okno dachowe pasujące do sypialni?
  3. Aranżacja sypialni na poddaszu z oknami dachowymi RoofLITE+
okna dachowe pasujące do sypialni

Aranżacja sypialni na poddaszu z oknami dachowymi RoofLITE+ z pewnością zakończy się sukcesem, a wszystko dlatego, iż oferowane przez nas okna dachowe do sypialni są funkcjonalne, uniwersalne, wyjątkowo trwałe, a przede wszystkim zagwarantują Ci ciszę, komfort i bezpieczeństwo w domowej sypialni. Poznaj najlepsze okna dachowe pasujące do sypialni z naszej oferty i dowiedz się, jakie walory powinny mieć dobrze dobrane sypialniane okna dachowe do Twojego domu.

Jakie walory powinno mieć okno dachowe pasujące do sypialni?

zły montaż okien dachowych w sypialni
montaż okien dachowych w sypialni

Sypialnia jest miejscem snu i wypoczynku oraz królestwem komfortu, dlatego sypialniane okna dachowe powinny pozytywnie wpływać na wygodę osób przebywających w tym wnętrzu, zapewniać im bezpieczeństwo, swobodę, ciszę i maksymalny komfort termiczny. Okno dachowe pasujące do sypialni to w związku z powyższym okno połaciowe, które wyróżnia wysoka termoizolacyjność, dobra izolacyjność akustyczna, trwałość, wygodna i bezproblemowa obsługa. Podczas aranżacji sypialni na poddaszu warto nieco odważniej podejść do projektu domu – sypialniane okno dachowe to nie tylko idealny sposób na oświetlenie wnętrz i wspomożenie ich wentylacji. Okno dachowe w sypialni może odsłonić przed Tobą piękne nocne widoki, stać się centralną ozdobą pokoju sypialnego lub uwolnić cenne miejsce przy aranżacji niewielkiej przestrzeni. Wybierając okno dachowe do sypialni, pamiętaj, by miały ono wystarczająco duży rozmiar, dopasuj je do stylu panującego we wnętrzu i doposaż w akcesoria, dzięki którym w sypialni będzie jeszcze przyjemniej – rolety zaciemniające, markizy zewnętrzne zapobiegające nagrzewaniu się poddasza. Roleta solarna SRR dodatkowo zwiększy też bezpieczeństwo w domu.

Aranżacja sypialni na poddaszu z oknami dachowymi RoofLITE+

W naszej ofercie znajdują się okna dachowe pasujące do sypialni w różnych wariantach i rozmiarach. Idealne sypialniane okna dachowe RoofLITE+ to przede wszystkim drewniane energooszczędne trzyszybowe okna dachowe TRIO PINE o przepięknym i szlachetnym wyglądzie, które doskonale sprawdzą się w przytulnych wnętrzach urządzonych w klimacie „eko”, boho oraz sypialniach zdominowanych przez drewniane meble i dodatki, a także plastikowe trzyszybowe okna dachowe TRIO PVC o bardziej uniwersalnym wzornictwie. Plastikowe okno dachowe do sypialni idealnie pasuje do stylu skandynawskiego, industrialnego czy loftowego. Okna z PVC są estetyczne, odporne na zabrudzenie, łatwe do utrzymania w czystości i trwałe. Aranżując sypialnie warto pamiętać, aby nie ustawiać łóżka bezpośrednio pod oknem dachowych. Bezpośrednio pod oknem powinien być zainstalowany grzejnik.

Polecane artykuł

jaki kołnierz instalacyjny do okna dachowego

Jaki kołnierz instalacyjny do okna dachowego wybrać?

Kołnierz to niezbędny element do przeprowadzenia prawidłowego montażu okna dachowego. Zapewnia on szczelne i trwałe połączenie okna dachowego z dachem.

Prawidłowy dobór kołnierza zapewnia, że proces montażu pójdzie bezproblemowo. Ważne jest też, że w przypadku okien RoofLITE+, aby korzystać z 10-letniej gwarancji na okno dachowe, w czasie instalacji należy używać oryginalnego kołnierza termoizolacyjnego RoofLITE+.

Czytaj artykuł »

KOMPLETNY I PRAKTYCZNY PRZEWODNIK

Zanim kupimy okno dachowe, należy się zastanawiać nad planem wewnętrznym i zewnętrznym domu, nad ergonomią oraz nad tym, jak uzyskać najwięcej światła przez okna.

Światło dzienne należy do podstawowych potrzeb człowieka i każdy z nas zawsze reaguje na nie pozytywnie. Mamy wtedy więcej energii, uczymy się szybciej i obniża się nasza skłonność do chorób wywołanych przez stres. Uzyskanie jak największej ilości światła na poddaszu jest więc inwestycją w sferę ludzką. Aby uzyskać maksymalną ilość światła, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki: rozmiar okien dachowych, liczba okien dachowych, usytuowanie okien dachowych, forma okładziny wewnętrznej.

Czytaj artykuł »
montaż okien dachowych na co zwrócić uwagę

Montaż okien dachowych. Na co zwrócić uwagę?

Szczelność okna dachowego to kluczowy aspekt prawidłowego montażu. Brak szczelności jest z kolei główną rzeczą, której boją się ludzie rozważający montaż okna dachowego. Czy słusznie?

Zapewniamy, że przy zastosowaniu oryginalnego kołnierza instalacyjnego, wraz z dwoma akcesoriami z gamy RoofLITE+, oraz przestrzeganiu instrukcji montażu, okno będzie zamontowane szczelnie i ciepło.

Kluczowe akcesoria instalacyjne to kołnierz zewnętrzny, kołnierz termoizolacyjny oraz kołnierz paroprzepuszczalny. Poniżej przedstawiamy funkcję każdego z nich.

Czytaj artykuł »