Wybór okna dachowego do dachu z blachodachówką z rąbkiem

Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać okna dachowe do blachodachówki z rąbkiem, dobrze trafiłeś. W tym krótkim poradniku wyjaśniamy na co zwrócić uwagę, dobierając okna do blachodachówki z rąbkiem, czym są kołnierze montażowe i dlaczego tak ważne jest ich zastosowanie. Sprawdź, jak dobrać okna dachowe do rodzaju poszycia i dowiedz się, jak poprawnie zamontować okna do blachodachówki z rąbkiem.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Wybór okna dachowego do dachu z blachodachówką z rąbkiem
  2. Jak dobrać okna dachowe do blachodachówki z rąbkiem?
  3. Jak poprawnie zamontować okna do blachodachówki z rąbkiem?
okna do blachodachówki rąbkiem

Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać okna dachowe do blachodachówki z rąbkiem, dobrze trafiłeś. W tym krótkim poradniku wyjaśniamy na co zwrócić uwagę, dobierając okna do blachodachówki z rąbkiem, czym są kołnierze montażowe i dlaczego tak ważne jest ich zastosowanie. Sprawdź, jak dobrać okna dachowe do rodzaju poszycia i dowiedz się, jak poprawnie zamontować okna do blachodachówki z rąbkiem.

Jak dobrać okna dachowe do blachodachówki z rąbkiem?

Dobór okien dachowych do blachodachówki z rąbkiem sprowadza się w praktyce do doboru odpowiedniego kołnierza uszczelniającego. Jest to specjalnie zaprojektowana konstrukcja składająca się z kilku aluminiowych elementów oraz uszczelek, która zapewnia szczelne połączenie okna z połacią dachu. Niezależnie więc, czy montujesz okno do blachodachówki z rąbkiem, czy na Twoim dachu zastosowany został inny rodzaj pokrycia, to prawidłowo dobrany kołnierz uszczelniający jest tym, czego nie może zabraknąć podczas instalacji okna. Wiedz też, że nie istnieją żadne specjalne okna do blachodachówki z rąbkiem – każdy typ okna będzie w praktyce odpowiedni. Pamiętaj jednak, aby upewnić się, czy wybrane przez Ciebie okna dachowe do blachodachówki z rąbkiem są przeznaczone do montażu w dachu o kącie nachylenia pasującym do parametrów Twojego dachu i spełniają inne Twoje wymogi np. pod względem rozmiaru czy poziomu termoizolacyjności.

Jak poprawnie zamontować okna do blachodachówki z rąbkiem?

ciepły montaż okien dachowych

Kiedy już wiesz, jak dobrać okno dachowe do blachodachówki z rąbkiem, możesz zabrać się za dobór odpowiedniego kołnierza uszczelniającego. Jeśli chcesz, by instalowane przez Ciebie okna do blachodachówki z rąbkiem nie przeciekały i nie nadwątliły konstrukcji dachu, użyj specjalnego elastycznego kołnierza przeznaczonego do pokryć na rąbek stojący. Do okien do blachodachówki z rąbkiem doskonale sprawdzi się więc uszczelniający kołnierz instalacyjny RoofLITE+ SSX zaprojektowany w taki sposób, by idealnie przylegał do paneli z blachy na rąbek o grubości do 50 mm. Okna dachowe do blachodachówki z rąbkiem będą szczelnie łączyć się z dachem i nie będą wyziębiać domu, jeśli przy ich montażu zastosujesz także kołnierz z folii paroprzepuszczalnej RUC oraz kołnierz termoizolacyjny IFC.

Polecane artykułY

Jaką funkcję pełni kołnierz do okna dachowego?

Okna dachowe skutecznie doświetlają poddasze i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza w budynku. Jednak aby okno dachowe dobrze się sprawdziło na poddaszu i nie sprawiało problemów podczas eksploatacji, jego rama musi być szczelnie wmontowana w pokrycie dachu. Gwarantuje to właśnie dobrze dobrany kołnierz do okna dachowego – akcesorium, którego nie może zabraknąć podczas poprawnej instalacji okna w dachu.

Czytaj artykuł »
okna do łupka dachowego

Wybór okna dachowego do dachu z łupkiem dachowym

Jeśli chcesz wiedzieć, jak dobrać okna dachowe do łupka dachowego, koniecznie przeczytaj ten krótki poradnik. W umieszczonym poniżej tekście znajdziesz informacje niezbędne do prawidłowego montażu okna w płaskim pokryciu dachowym, dowiesz się, czym jest kołnierz uszczelniający i dlaczego należy go zastosować. Wyjaśniamy również, jak dobrać okno dachowe do łupka dachowego i do czego ten wybór w praktyce się sprowadza.

Czytaj artykuł »
okna do dachówki płaskiej

Wybór okna dachowego do dachu z dachówką płaską

Jeśli nie jesteś pewien, jak dobrać okna dachowe do dachówki płaskiej bądź szukasz porad dotyczących montażu okien połaciowych, trafiłeś w dobre miejsce. Z artykułu dowiesz się, m.in. czym jest uszczelniający kołnierz montażowy do okien dachowych, jak dobrać okno dachowe do dachówki płaskiej oraz kołnierz, który zagwarantuje w 100% szczelne połączenie okna z dachem. Sprawdź, jak poprawnie dobrać i zamontować okna do dachówki płaskiej.

Czytaj artykuł »