Konserwacja okien RoofLITE+

Drewno zostało poddane odpowiedniej obróbce i impregnacji, by zapobiec pojawieniu się pleśni. Ponadto drewno zostało pokryte lakierem wodorozcieńczalnym, który zapewnia nie tylko estetyczny wygląd, ale również dodatkową powłokę ochronną, zabezpieczającą okno przed zarodnikami pleśni. Po montażu zalecamy pomalować ramę okna dodatkową warstwą wodnego lakieru.

Zalecamy lakierowanie drewna raz w roku. Potrzeba ponownego lakierowania zależy od wilgotności w pomieszczeniu, w którym zamontowano okno. 

Zewnętrzną szybę okna można wyczyścić po obróceniu skrzydła okiennego o 165 stopni, dzięki czemu uzyskuje się łatwy dostęp do szyby. Należy pamiętać o regularnym, okresowym czyszczeniu kołnierza jak również usuwaniu z niego liści i innych zabrudzeń, aby zapewnić swobodny odpływ wody deszczowej z okna. 

Zalecamy okresowe smarowanie zawiasów, aby w ten sposób zapewnić swobodne otwieranie okna.

Do czyszczenia powierzchni okna wystarczy ciepła woda z mydłem. Należy jednak pamiętać o tym, że częste mycie może spowodować konieczność częstszego lakierowania drewnianej powierzchni.

Śnieg można zmieść z szyby poprzez otwarcie okna. Zalecamy również zamontowanie grzejnika bezpośrednio pod oknem, dzięki czemu śnieg z łatwością ześlizgnie się z szyby, a gromadzenie się wilgoci na szybach zostanie zminimalizowane. Szczególnie zalecamy również zainstalowanie śniegołapów na zewnątrz, nad oknem, co pomoże zapobiec zniszczeniu okna w przypadku dużego obciążenia zalegającym śniegiem.

Można użyć dowolnego lakieru wodorozcieńczalnego dostępnego na rynku. Podczas malowania należy jedynie sprawdzić, czy warstwa lakieru została nałożona równomiernie.