O RoofLITE+

RoofLITE+ to europejska marka okien dachowych, której celem jest zapewnienie dostępu do światła i świeżego powietrza jak najszerszemu gronu odbiorców. Wierzymy, że każdy dach zasługuje na dobre okno, dlatego sprzedajemy dobre okna w konkurencyjnej cenie. Specjalizujemy się w produkcji okien dachowych i mamy ponad 80 lat doświadczenia w ich wytwarzaniu. Znamy potrzeby rynku, ale jednocześnie jesteśmy otwarci na nowe trendy.

EUROPEJSKA JAKOŚĆ W ROZSĄDNEJ CENIE

Okna RoofLITE+ produkowane są na Węgrzech, w nowoczesnej fabryce, posiadającej wszelkie niezbędne akredytacje i certyfikaty. Dystrybujemy je w całej Europie poprzez sieć naszych Partnerów Handlowych. W Polsce marka RoofLITE+ (początkowo RoofLITE) dostępna jest od ponad 20 lat. W tym czasie dostarczyliśmy tysiące okien do Polskich domów, udowadniając, że okno może być niezawodne, szczelne i trwałe a jednocześnie mieć konkurencyjną cenę. Zmiana z RoofLITE na RoofLITE+ podyktowana była zmianą gamy produktowej na taką, z nowoczesnymi pakietami szybowymi, dzięki którym okna dachowe RoofLITE+ bez problemu spełniają wszelkie wymagania techniczne stawiane oknom dachowym w Polsce.

PRZEMYŚLANE ELEMENTY, SOLIDNA CAŁOŚĆ, 10 LAT GWARANCJI

Wszystkie elementy okien RoofLITE+ są dobrze przemyślane, żeby tworzyły solidną całość, dlatego też śmiało udzielamy na nie 10-cio letniej gwarancji. Robimy to bez obaw, ponieważ zanim okna zostaną wprowadzone na rynek przechodzą szereg wymagających testów, które zapewniają długoletnią odporność na wszelkie warunki pogodowe.

Wybierając RoofLITE+ masz pewność, że kupujesz wysokiej jakości produkt, wykonany z trwałych materiałów, który jest obliczony na długi okres bezproblemowej eksploatacji. Dzięki temu możesz być całkowicie spokojny o swoje poddasze i cieszyć się pełną życia, światła dziennego oraz świeżego powietrza przestrzenią, niezależnie od warunków na zewnątrz.

KLUCZ DO SUKCESU? OPTYMALIZACJA

Skąd więc atrakcyjna cena okien RoofLITE+, skoro jest to produkt wysokiej jakości, mający doskonałe parametry techniczne? Tworząc okna RoofLITE+ nie szukaliśmy oszczędności w samym produkcie. Eliminacja czynników mających wpływ na ostateczną cenę następuje głównie w łańcuchu dostaw, marketingu, ale także w uproszczonej (wąskiej) gamie produktowej – sprzedajemy tylko popularne, szybko rotujące produkty, ograniczając znacząco koszty magazynowania.

Nasza gama produktowa składa się z trzech linii – RoofLITE+ SLIM, SOLID oraz TRIO. W każdej linii jest kilka wariantów produktów jak na przykład SOLID PVC czy SLIM VENT. Z doświadczenia wiemy, że tak skonfigurowana gama odpowiada na potrzeby zdecydowanej większości użytkowników.

wybór okna dachowego

INNOWACYJNE PRODUKTY? ZDECYDOWANIE TAK!

Ograniczenie szerokości gamy nie oznacza jednak, że brakuje u nas innowacyjnych produktów, których poszukują klienci – wręcz przeciwnie, trzyszybowe okna dachowe RoofLITE+ TRIO i RoofLITE+ TRIO PVC czy zewnętrzna roleta solarna RoofLITE+ SSR są tego najlepszymi przykładami.

W ofercie RoofLITE+ można także znaleźć kompletną gamę akcesoriów, które pozwolą wykorzystać pełen potencjał okna dachowego. Znaleźć tam można między innymi pełen przekrój kołnierzy instalacyjnych, umożliwiających montaż okna praktycznie w każdym rodzaju pokrycia dachowego, rolety zaciemniające, rolety przyciemniające, markizę, roletę solarną czy zestaw do konwersji okna na otwierane elektrycznie.

PROSTA I SZYBKA INSTALACJA

Dodatkową korzyścią okien RoofLITE+, która wynika z wielu lat ich obecności na rynku oraz uwzględniania potrzeb użytkowników, jest prosty oraz intuicyjny sposób montażu. Z doświadczenia wiemy, że większość osób, które mają nawet minimalne pojęcie o majsterkowaniu, osobę do pomocy oraz dostęp do podstawowych narzędzi, jest w stanie zamontować okno RoofLITE+ w istniejącym pokryciu dachowym w ciągu kilku godzin.

ROOFLITE+ JEST CZĘŚCIĄ GRUPY VKR

RoofLITE+ jest marką firmy Altaterra Kft. specjalizującej się w produkcji okien do poddaszy oraz akcesoriów do nich, która jest częścią grupy VKR oraz spółką siostrzaną VELUX – światowego lidera w produkcji okien dachowych. Wraz z całą grupą przykładamy bardzo dużą wagę do odpowiedzialności ekologicznej naszego działania na każdym etapie łańcucha dystrybucji.

Produkty projektowane są w taki sposób, aby ograniczyć wpływ na środowisko podczas ich produkcji, użytkowania i utylizacji. Wszystkie drewniane okna i wyłazy dachowe Fenstro wytwarzane są z surowców pochodzących ze zrównoważonej, certyfikowanej gospodarki leśnej w oparciu o kontrolę pochodzenia produktu FSC.

DŁUGOFALOWE DZIAŁANIA NA RZECZ EKOLOGII

Jako grupa VKR zobowiązaliśmy się, do 2030 roku, do obniżenia naszego śladu węglowego o 50%. Oznacza to, że nasze fabryki będą w znacznie większym stopniu wykorzystywać odnawialne źródła energii a nasze opakowania będą w 100% nadawały się do recyclinguDodatkowo opakowania nie będą zawierały plastiku. Są to długofalowe działania, które mają dać przykład innym firmom z branży budowlanej, że tak, jak VKR, można być neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla i to już w 2041 roku.

Dodatkowo, żeby pokryć szkody wyrządzone przez wcześniejszą emisję dwutlenku węgla, grupa VKR podpisała 20-sto letni program współpracy z WWF mający na celu ochronę lasów oraz bioróżnorodność na świecie.