Jaka osłona na okna dachowe?

Osłona przeciwsłoneczna na okna dachowe to niezbędne akcesorium w każdym komfortowo urządzonym wnętrzu. Promienie słoneczne potrafią bowiem mocno dać się we znaki w słoneczny dzień oraz utrudnić pracę, zabawę i odpoczynek w pomieszczeniach pod dachem. Podpowiadamy, jak wybrać osłonę do okna dachowego i jaka osłona na okno dachowe sprawdzi się najlepiej w różnych pomieszczeniach i przy różnych potrzebach.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Osłona przeciwsłoneczna na okna dachowe – dlaczego warto ją zainstalować?
  2. Jaka osłona na okno dachowe sprawdzi się najlepiej?
  3. Jak wybrać osłonę do okna dachowego?
jaka osłona na okno dachowe?

Osłona przeciwsłoneczna na okna dachowe to niezbędne akcesorium w każdym komfortowo urządzonym wnętrzu. Promienie słoneczne potrafią bowiem mocno dać się we znaki w słoneczny dzień. Wysoka temperatura może utrudnić pracę, zabawę i odpoczynek w pomieszczeniach pod dachem. Podpowiadamy, jak wybrać osłonę do okna dachowego. Jaka osłona na okno dachowe sprawdzi się najlepiej w różnych pomieszczeniach i przy różnych potrzebach.

Osłona przeciwsłoneczna na okna dachowe – dlaczego warto ją zainstalować?

Dobrze dopasowana osłona na okno dachowe to gwarancja swobody i komfortu we wnętrzu wyposażonym w okno połaciowe. Słońce i światło naturalne są nam potrzebne do normalnego funkcjonowania. Zdarzają się nawet i takie momenty, kiedy promienie słoneczne nie są potrzebne. Bywa i tak że przeszkadzają, uniemożliwiając korzystanie z monitora, telewizora, telefonu czy utrudniając pracę, odpoczynek bądź sen. Osłona przeciwsłoneczna na okno dachowe jest wówczas niezastąpiona i pozwala na bieżąco dostosowywać ilość światła do charakteru zajęć czy nastroju domowników. Osłona na okno dachowe jest przy okazji doskonałym zabezpieczeniem przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Przyda się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest domownikom prywatność i swoboda. Rolety przeciwsłoneczne, markizy czy żaluzje na okna dachowe podnoszą też standard wnętrza. Zwiększają jego wizualne walory i czynią pomieszczenie bardziej funkcjonalnym.

Jaka osłona na okno dachowe sprawdzi się najlepiej?

osłony na okna dachowe
osłona okna dachowego

Dobra osłona przeciwsłoneczna na okno dachowe to taka osłona, która dobrze dostosowana jest do charakteru pomieszczenia oraz jego przeznaczenia, a także perfekcyjnie pasuje do danego okna. Osłona na okno dachowe powinna być również dobrana do indywidualnych preferencji użytkowników wnętrza.

Świetnie, jeśli uda się również dostosować osłonę do stylu wnętrza. Warto również pamiętać, że osłony przeciwsłoneczne na okna dachowe mają różne funkcjonalności. Na przykład najbardziej uniwersalne multikompatybilne rolety wewnętrzne na okna dachowe mogą całkowicie blokować dostęp światła (np. roleta zaciemniająca na okno dachowe DUA). Rolety zaciemniające DUA są uniwerslane i pasują do różnych modeli okien dachowych.

Sprawdź do jakich w Tablicy Kompatybilności. Automatycznie sterowana roleta zewnętrzna z solarnym zasilaniem działa jak dodatkowe zabezpieczenie antywłamaniowe, wycisza hałasy i osłania przed słońcem. Z kolei ręcznie obsługiwana zewnętrzna markiza termoizolacyjna dodatkowo ochroni pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem. Dobór osłony na okno dachowe warto więc rozpocząć od oceny tego, co w pomieszczeniu będzie się działo i jaka forma ochrony będzie dla niego optymalna. Jako osłona na okno dachowe do sypialni świetnie sprawdzi się zaciemniająca roleta gwarantująca efekt całkowitego zaciemnienia pokoju.

Na okna dachowe z wystawą południową najlepsze będą markizy termoizolacyjne, które ochronią poddasze przed nagrzaniem itd. Warto też wiedzieć, że na jednym oknie można też połączyć osłony o różnych funkcjach i cieszyć się maksymalnym komfortem w urządzanym pomieszczeniu.

Jak wybrać osłonę do okna dachowego?

Wybór osłony na okno dachowe warto rozpocząć od doboru jej rodzaju, uwzględniając wspomniane wcześniej funkcjonalności. Aby osłona przeciwsłoneczna na okno dachowe długo zachowała swoje walory, warto też ocenić jej odporność, staranność wykończenia, wytrzymałość użytych do wyrobu rolety materiałów. W pomieszczeniach takich jak łazienka czy kuchnia, z pewnością też lepiej sprawdzą się odporne na działanie wilgoci żaluzje wewnętrzne z aluminium. Kiedy wiemy już, jaka osłona na okno dachowe sprawdzi się najlepiej w danym wnętrzu, możemy wybrać jej rozmiar, pamiętając, że tylko dobrze dostosowana do stolarki okiennej osłona należycie spełni swoje zadania i nie będzie sprawiała kłopotów w czasie użytkowania. Osłony na okna dachowe dobiera się do wymiarów okna podanych przez producenta, a te znajdziemy na tabliczce znamionowej.

jak wybrać osłonę na okno dachowe?

Polecane artykułY

jak wybrać moskitiere

Jak wybrać moskitierę na okno dachowe? Na co zwrócić uwagę?

Wraz z nadejściem wiosny i przebudzeniem natury wielu z nas rusza na poszukiwanie dobrej moskitiery na okno dachowe. Dzieje się tak, ponieważ po krótkim okresie mniejszej aktywności owady ponownie zaczynają szturmować nasze domy, a my szukamy sposobu, by pozbyć się uciążliwego bzyczenia i groźby bolesnych ukąszeń. Podpowiadamy w poniższym tekście, jak wybrać moskitierę na okno dachowe i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Czytaj artykuł »

System montażu RoofLITE+ okien dachowych gwarantujący ochronę na lata

Okna dachowe są praktyczne, pozwalają lepiej organizować przestrzeń i znacznie skuteczniej doświetlają pomieszczenie niż standardowe okna. Przemyślany i sprawdzony system montażu okien dachowych pozwala jednocześnie cieszyć się walorami okien połaciowych przez długie lata, a także wpływa na poziom komfortu w pomieszczeniu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy instalowaniu okna w dachu i wyjaśniamy jakie kroki należy podjąć, aby okno było prawidłowo zamontowane. 

Czytaj artykuł »
okna dachowe w biurze domowym

Okna dachowe pasujące do biura domowego – poradnik aranżacji

Okna dachowe do biura domowego powinny gwarantować dobry poziom doświetlenia w miejscu pracy, ale nie tylko. Aranżacja biura domowego wymaga troski o odrobinę większą liczbę detali. Podpowiadamy, jakie parametry powinny mieć okna dachowe do biura urządzanego na poddaszu i o czym warto pamiętać, aranżując miejsce pracy we wnętrzu doświetlanym przez okna połaciowe.

Czytaj artykuł »