Okna dachowe do łazienki – jak wybrać i zaaranżować?

Aranżacja łazienki na poddaszu to doskonałe rozwiązanie – okna dachowe do łazienki pozwolą lepiej zagospodarować przestrzeń dostępną w pomieszczeniu, skutecznie doświetlą wnętrze naturalnym światłem i wspomogą jego wentylację.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Okna dachowe do łazienki – jak wybrać i zaaranżować?
  2. Okno dachowe pasujące do łazienki, czyli jakie?
  3. O czym warto pamiętać, aranżując łazienkę na poddaszu?
okna dachowe do łazienki

Aranżacja łazienki na poddaszu to doskonałe rozwiązanie – okna dachowe do łazienki pozwolą lepiej zagospodarować przestrzeń dostępną w pomieszczeniu, skutecznie doświetlą wnętrze naturalnym światłem i wspomogą jego wentylację. Warto jednak pamiętać, by do realizowanego projektu wybrać okna dachowe pasujące do łazienki. Powinny to być m.in. okna odporne na wilgoć i wodę. Jakie inne parametry powinno mieć okno dachowe łazienkowe i o czym nie należy zapominać, by aranżowanie łazienki na poddaszu powiodło się w 100%?

Okno dachowe pasujące do łazienki, czyli jakie?

okna dachowe - kuchnia

Wybierając okna dachowe pasujące do łazienki, należy wziąć pod uwagę fakt, że w łazience panują szczególne warunki, jest w niej parno, wilgotno i mokro. Okna dachowe łazienkowe muszą więc dobrze tolerować nadmiar wilgoci. Powinny też być odporne na działanie wody, wysokiej temperatury i trwałe, a także wygodne w czyszczeniu i eksploatacji. Najlepszym wyborem do łazienki będą bez wątpienia okna wykonane z wytrzymałego i odpornego na wilgoć PVC, ponieważ tego rodzaju okna dachowe łazienkowe długo będą się świetnie prezentowały, a do tego nie wymagają czasochłonnej pielęgnacji i konserwacji i są łatwe do oczyszczenia. Plastikowe okna dachowe mają też uniwersalny i estetyczny wygląd, a ten doskonale sprawdzi się w każdej łazience. Jeśli szukasz okien dachowych łazienkowych, zwróć koniecznie uwagę na okna dwuszybowe SOLID PVC oraz okna trzyszybowe TRIO PVC o podwyższonej izolacyjności termicznej.

O czym warto pamiętać, aranżując łazienkę na poddaszu?

zły montaż okna dachowego w łazience
prawidłowy montaż okna dachowego w łazience

Warto pamiętać, że aranżacja łazienki na poddaszu nie uda się, jeśli okno dachowe do łazienki będzie za małe, zamontowane w nieodpowiednim miejscu, zainstalowane za wysoko lub za nisko. Ilość i rozmiar okien dachowych pasujących do łazienki należy dostosować do wielkości pomieszczenia. Najlepiej trzymać się projektu, a wszelkie zmiany warto konsultować z doświadczonym dekarzem. Łączna powierzchnia okien dachowych do łazienki powinna być większa niż 10% powierzchni podłogi, a okno powinno dobrze doświetlać m.in. okolice lustra. Zadbajmy też o to, by wygodnie można było je otwierać i wietrzyć łazienkę. Okno dachowe łazienkowe poprawi komfort użytkujących łazienkę osób, jeśli dodatkowo wyposażysz je w odporną na wilgoć żaluzję poziomą gwarantującą niezbędną w łazience prywatność oraz markizę zewnętrzną, która zapobiegnie nagrzewaniu się poddasza.

okna dachowe zalety

Polecane artykułY

jak wybrać moskitiere

Jak wybrać moskitierę na okno dachowe? Na co zwrócić uwagę?

Wraz z nadejściem wiosny i przebudzeniem natury wielu z nas rusza na poszukiwanie dobrej moskitiery na okno dachowe. Dzieje się tak, ponieważ po krótkim okresie mniejszej aktywności owady ponownie zaczynają szturmować nasze domy, a my szukamy sposobu, by pozbyć się uciążliwego bzyczenia i groźby bolesnych ukąszeń. Podpowiadamy w poniższym tekście, jak wybrać moskitierę na okno dachowe i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Czytaj artykuł »

Jaka osłona na okna dachowe?

Osłona przeciwsłoneczna na okna dachowe to niezbędne akcesorium w każdym komfortowo urządzonym wnętrzu. Promienie słoneczne potrafią bowiem mocno dać się we znaki w słoneczny dzień oraz utrudnić pracę, zabawę i odpoczynek w pomieszczeniach pod dachem. Podpowiadamy, jak wybrać osłonę do okna dachowego i jaka osłona na okno dachowe sprawdzi się najlepiej w różnych pomieszczeniach i przy różnych potrzebach.

Czytaj artykuł »

Jaką funkcję pełni kołnierz do okna dachowego?

Okna dachowe skutecznie doświetlają poddasze i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza w budynku. Jednak aby okno dachowe dobrze się sprawdziło na poddaszu i nie sprawiało problemów podczas eksploatacji, jego rama musi być szczelnie wmontowana w pokrycie dachu. Gwarantuje to właśnie dobrze dobrany kołnierz do okna dachowego – akcesorium, którego nie może zabraknąć podczas poprawnej instalacji okna w dachu.

Czytaj artykuł »