Okna dachowe do łazienki – jak wybrać i zaaranżować?

Aranżacja łazienki na poddaszu to doskonałe rozwiązanie – okna dachowe do łazienki pozwolą lepiej zagospodarować przestrzeń dostępną w pomieszczeniu, skutecznie doświetlą wnętrze naturalnym światłem i wspomogą jego wentylację.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Okna dachowe do łazienki – jak wybrać i zaaranżować?
  2. Okno dachowe pasujące do łazienki, czyli jakie?
  3. O czym warto pamiętać, aranżując łazienkę na poddaszu?
okna dachowe do łazienki

Aranżacja łazienki na poddaszu to doskonałe rozwiązanie – okna dachowe do łazienki pozwolą lepiej zagospodarować przestrzeń dostępną w pomieszczeniu, skutecznie doświetlą wnętrze naturalnym światłem i wspomogą jego wentylację. Warto jednak pamiętać, by do realizowanego projektu wybrać okna dachowe pasujące do łazienki. Powinny to być m.in. okna odporne na wilgoć i wodę. Jakie inne parametry powinno mieć okno dachowe łazienkowe i o czym nie należy zapominać, by aranżowanie łazienki na poddaszu powiodło się w 100%?

Okno dachowe pasujące do łazienki, czyli jakie?

okna dachowe - kuchnia

Wybierając okna dachowe pasujące do łazienki, należy wziąć pod uwagę fakt, że w łazience panują szczególne warunki, jest w niej parno, wilgotno i mokro. Okna dachowe łazienkowe muszą więc dobrze tolerować nadmiar wilgoci. Powinny też być odporne na działanie wody, wysokiej temperatury i trwałe, a także wygodne w czyszczeniu i eksploatacji. Najlepszym wyborem do łazienki będą bez wątpienia okna wykonane z wytrzymałego i odpornego na wilgoć PVC, ponieważ tego rodzaju okna dachowe łazienkowe długo będą się świetnie prezentowały, a do tego nie wymagają czasochłonnej pielęgnacji i konserwacji i są łatwe do oczyszczenia. Plastikowe okna dachowe mają też uniwersalny i estetyczny wygląd, a ten doskonale sprawdzi się w każdej łazience. Jeśli szukasz okien dachowych łazienkowych, zwróć koniecznie uwagę na okna dwuszybowe SOLID PVC oraz okna trzyszybowe TRIO PVC o podwyższonej izolacyjności termicznej.

O czym warto pamiętać, aranżując łazienkę na poddaszu?

zły montaż okna dachowego w łazience
prawidłowy montaż okna dachowego w łazience

Warto pamiętać, że aranżacja łazienki na poddaszu nie uda się, jeśli okno dachowe do łazienki będzie za małe, zamontowane w nieodpowiednim miejscu, zainstalowane za wysoko lub za nisko. Ilość i rozmiar okien dachowych pasujących do łazienki należy dostosować do wielkości pomieszczenia. Najlepiej trzymać się projektu, a wszelkie zmiany warto konsultować z doświadczonym dekarzem. Łączna powierzchnia okien dachowych do łazienki powinna być większa niż 10% powierzchni podłogi, a okno powinno dobrze doświetlać m.in. okolice lustra. Zadbajmy też o to, by wygodnie można było je otwierać i wietrzyć łazienkę. Okno dachowe łazienkowe poprawi komfort użytkujących łazienkę osób, jeśli dodatkowo wyposażysz je w odporną na wilgoć żaluzję poziomą gwarantującą niezbędną w łazience prywatność oraz markizę zewnętrzną, która zapobiegnie nagrzewaniu się poddasza.

Polecane artykuł

jaki kołnierz instalacyjny do okna dachowego

Jaki kołnierz instalacyjny do okna dachowego wybrać?

Kołnierz to niezbędny element do przeprowadzenia prawidłowego montażu okna dachowego. Zapewnia on szczelne i trwałe połączenie okna dachowego z dachem.

Prawidłowy dobór kołnierza zapewnia, że proces montażu pójdzie bezproblemowo. Ważne jest też, że w przypadku okien RoofLITE+, aby korzystać z 10-letniej gwarancji na okno dachowe, w czasie instalacji należy używać oryginalnego kołnierza termoizolacyjnego RoofLITE+.

Czytaj artykuł »

KOMPLETNY I PRAKTYCZNY PRZEWODNIK

Zanim kupimy okno dachowe, należy się zastanawiać nad planem wewnętrznym i zewnętrznym domu, nad ergonomią oraz nad tym, jak uzyskać najwięcej światła przez okna.

Światło dzienne należy do podstawowych potrzeb człowieka i każdy z nas zawsze reaguje na nie pozytywnie. Mamy wtedy więcej energii, uczymy się szybciej i obniża się nasza skłonność do chorób wywołanych przez stres. Uzyskanie jak największej ilości światła na poddaszu jest więc inwestycją w sferę ludzką. Aby uzyskać maksymalną ilość światła, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki: rozmiar okien dachowych, liczba okien dachowych, usytuowanie okien dachowych, forma okładziny wewnętrznej.

Czytaj artykuł »
montaż okien dachowych na co zwrócić uwagę

Montaż okien dachowych. Na co zwrócić uwagę?

Szczelność okna dachowego to kluczowy aspekt prawidłowego montażu. Brak szczelności jest z kolei główną rzeczą, której boją się ludzie rozważający montaż okna dachowego. Czy słusznie?

Zapewniamy, że przy zastosowaniu oryginalnego kołnierza instalacyjnego, wraz z dwoma akcesoriami z gamy RoofLITE+, oraz przestrzeganiu instrukcji montażu, okno będzie zamontowane szczelnie i ciepło.

Kluczowe akcesoria instalacyjne to kołnierz zewnętrzny, kołnierz termoizolacyjny oraz kołnierz paroprzepuszczalny. Poniżej przedstawiamy funkcję każdego z nich.

Czytaj artykuł »