OKNA DACHOWE ROOFLITE+ – JAKIE AKCESORIA WARTO WYBRAĆ?

Okna dachowe RoofLITE+ to świetny sposób, żeby na poddaszu uzyskać dostęp do światła i świeżego powietrza. Czasami jednak, szczególnie w letnie, słoneczne dni, okazuje się, że tego światła może być zbyt wiele, lub na przykład, w ciągu dnia, chcemy zapewnić komfortową drzemkę naszemu dziecku. W gamie RoofLITE+ dostępny jest cały szereg akcesoriów, które świetnie uzupełnią okno dachowe i pozwolą odkryć jego pełen potencjał. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie rolet, które będzie pomocne przy wyborze tych, dostosowanych do konkretnych potrzeb.

Z tego artykułu dowiesz się:

Jakie są rodzaje rolet do okien dachowych
Jakie zastosowanie mają poszczególne rolety
Dlaczego na jednym oknie warto połączyć roletę oraz markizę

akcesoria dla okien dachowych

1. Roleta zaciemniająca DUA – efekt całkowitego zaciemnienia

Roleta zaciemniająca DUA pozwala na przejęcie pełnej kontroli nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. Posiada płynny mechanizm regulacji, pozwalający zablokować ją w dowolnej pozycji.
Przy pełnym zamknięciu odcina prawie 100% światła i zapewnia pełną prywatność. 

Roleta RoofLITE+ DUA sprawdzi się świetnie na każdym oknie dachowym, jednak rekomendujemy ją do sypialni oraz pokojów dziecięcych, czyli pomieszczeń w których ważne są całkowite zaciemnienie oraz 100% prywatność. Warto rozważyć również połączenie, na jednym oknie, rolety DUA z markizą zewnętrzną MIA (więcej o niej poniżej), dzięki czemu uzyskamy kombinację zapewniającą komfort termiczny i prywatność w każdych warunkach.

Główne zalety rolety DUA

 1. Idealna do każdego pomieszczenia, rekomendowana do sypialni i pokoju dziecięcego
 2. Pełna kontrola nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia
 3. Wysoka jakość wykonania, pełne dopasowanie do okien RoofLITE+
 4. Płynny mechanizm regulacji bez zwisających sznurków
 5. Szeroka paleta kolorów – beżowy, biały, czerwony, czarny, granatowy, turkusowy, żółty, szary
Jakie akcesoria do okien dachowych wybrać

2. Roleta przyciemniająca – ochrona przed bezpośrednim światłem słonecznym, bez całkowitego zaciemnienia

Roleta zaciemniająca RHA zapewnia ochronę przed bezpośrednim światłem słonecznym, jednak bez efektu 100% zaciemnienia. Doskonale pasuje do domowego biura lub pokoju dziennego oraz do wszelkich innych pomieszczeń, w których korzystamy z komputera lub oglądamy telewizję. Jest to również bardziej ekonomiczne cenowo rozwiązanie (w porównaniu do rolety DUA), więc rekomendujemy je osobą, które zwracają dużą uwagę na budżet.

RHA można zablokować w jedne z 4 pozycji – od pełnego otwarcia do pełnego zasłonięcia zapewniającego rozproszenie światła oraz prywatność z dwoma pozycjami pośrodku skali.

Podobnie jak roletę DUA, RHA rekomendujemy zainstalować w parze z markizą MIA dla zapewnienia ochrony termicznej pomieszczenia.

Główne zalety rolety RHA

 1. Przyciemnienie bez całkowitego zaciemnienia – rekomendowana do salonu lub domowego biura
 2. Ekonomiczne rozwiązanie z prostym mechanizmem regulacji wysokości
 3. Pełna kompatybilność ze wszystkimi oknami RoofLITE+
 4. Prosty montaż
 5. Dostępna w dwóch najpopularniejszych kolorach – granatowym i beżowym
akcesoria dla okien dachowych
akcesoria montażowe dla okien dachowych
Jakie akcesoria do okien dachowych wybrać

3. Markiza zewnętrzna zabezpieczająca pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem 

Jakie akcesoria dla okien dachowych wybrać? Markiza zewnętrzna MIA zatrzymuje do 80% promieni słonecznych, zanim dotrą one do powierzchni szyby, znacząco zwiększając komfort termiczny wewnątrz pomieszczenia, szczególnie w upalne dni. Co ważne, działa także przy otwartym oknie, ponieważ markiza jest po każdej stronie szersza o centymetr od szyby.

MIA doskonale sprawdzi się na każdym oknie dachowym, niezależnie w jakim pomieszczeniu jest ono zainstalowane. Może być zainstalowana na jednym oknie z dowolną roletą wewnętrzną RoofLITE+ (DUA lub RHA) dzięki czemu można stworzyć kombinację zapewniającą komfort i prywatność w każdych warunkach.

Gdy markiza nie jest używana, można ją zwinąć do kasety montowanej w górnej, zewnętrznej części okna dachowego. Sama obsługa jest bardzo prosta – wystarczy otworzyć okno oraz zaczepić markizę na dwa haczyki montowane na dole ramy okna.

MIA wykonana jest z trwałego, odpornego na warunki atmosferyczne materiału a kaseta dostosowana do zmiennych warunków atmosferycznych w tym opadów deszczu i śniegu. Całość jest odporna na promieniowanie UV.

Główne zalety markizy MIA

 1. Zdecydowana poprawa komfortu termicznego wewnątrz pomieszczenia
 2. Prosty montaż i łatwa obsługa na co dzień
 3. Idealne dopasowanie do okien dachowych RoofLITE+
 4. Trwałość i estetyka

4. Zdalnie sterowana roleta zewnętrzna z zasilaniem solarnym

Zewnętrzna roleta solarna SSR to szerokie spektrum ochrony przed wieloma czynnikami. Poza zwiększoną ochroną przed włamaniem, zapewnia również ochronę przed gorącem, nadmiarem światła, hałasem oraz daje pełną prywatność, chroniąc przed niepożądanymi spojrzeniami z zewnątrz.

Roleta SSR posiada zasilanie solarne – oznacza to, że do jej działania nie potrzebuje podłączenia do źródła zasilania. Ciągłość pracy zapewnia wbudowany akumulator doładowywany energią słoneczną. Duża pojemność akumulatora zapewnia nawet 100 cykli otwarcia/zamknięcia bez potrzeby doładowywania, więc z rolety można korzystać także w nocy lub w pochmurny dzień.

Dzięki braku konieczności podłączania rolety do sieci elektrycznej, instalacja jest niezwykle prosta i można ją przeprowadzić w całości od wewnątrz pomieszczenia. Dodatkowym ułatwieniem jest fabrycznie sparowany pilot zdalnego sterowania, dzięki czemu, od razu po instalacji, możemy cieszyć się korzyściami rolety.

akcesoria montażowe dla okien dachowych

Polecane artykułY