Ile kosztuje okno dachowe?

Planując remont lub adaptację poddasza, większość osób próbuje oszacować budżet takiego przedsięwzięcia. Często wtedy pojawia się pytanie ile kosztują okna dachowe. W tym artykule przybliżymy, które czynniki mają wpływ na cenę okna.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Które okna dachowe są droższe – drewniane czy PVC
  2. Który pakiet szybowy lepiej wybrać – dwu czy trzyszybowy
  3. Dlaczego okna RoofLITE+ to dobry wybór w rozsądnej cenie

Na cenę okna dachowego wpływ ma kilka czynników. Przede wszystkim jest to materiał, z którego jest ono wykonane, pakiet szybowy, w który wyposażone jest okno, rozmiar okna oraz jego marka. Przyjrzyjmy się teraz po kolei poszczególnym czynnikom.

Ile kosztuje okno drewniane?

Okna dachowe wykonane z drewna są tańsze niż analogiczne modele wykonane z PVC. Wynika to głównie z większego stopnia skomplikowania konstrukcji okien PVC, które, aby osiągnąć odpowiednią sztywność oraz odporność na odkształcenia termiczne, wymagają wzmocnienia wewnętrznych profili stalą oraz aluminium. Znacząco podnosi to koszt ich produkcji. Z kolei naturalny materiał, jakim jest drewno, posiada doskonałą sztywność, oraz jest niewrażliwe na odkształcenia termiczne, dzięki czemu nie wymaga takich wzmocnień, dlatego jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje okno dachowe z drewna, to na pewno będzie to mniejsza kwota, aniżeli z PVC.

ile kosztują okna do domu

Trzyszybowe czy dwuszybowe

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje konkretne okno do domu. Okna z pakietem trzyszybowym posiadają wiele zalety – znacząco podnoszą efektywność termiczną okien, zapewniają lepszą izolację akustyczną oraz ograniczają ryzyko kondensacji pary wodnej w pomieszczeniu. Dodatkowa szyba w pakiecie podnosi jednak koszt produkcji okna dachowego, a więc, co naturalne, również jego cenę rynkową. Warto jednak potraktować ten wydatek jako inwestycję, w bardziej proekologiczne oraz energooszczędne okno, które odpłaci się niższym zapotrzebowaniem na energię potrzebną do ogrzewania pomieszczeń.

Rozmiar ma znaczenie

Cena okna jest bezpośrednio powiązana z jego rozmiarem. Im okno większe, tym wyższa jego cena. Jednak podobnie jak w przypadku pakietu szybowego, warto jest potraktować większe okno, jako inwestycję w lepsze doświetlenie poddasza a co za tym idzie, lepsze odczucia podczas przebywania na nim. Z doświadczenia wiemy, że wiele osób, po instalacji okna dachowego, żałuje, że nie wybrali większego rozmiaru. Niestety zmiana w takim momencie jest nieopłacalna, dlatego większość osób pozostaje z niedosytem. Wybór większego okna, zawsze jest dobrym wyborem.

Czy za markę się płaci?

Zdecydowanie tak! Im bardziej rozpoznawalna marka, niezależnie czy okien dachowych, czy dowolnego innego produktu, tym zazwyczaj większe ponosi ona koszty związane z marketingiem oraz budowaniem świadomości marki na rynku. Dlatego warto brać to pod uwagę, podczas wyboru okna. Koszty te muszą być oczywiście przerzucone w koszt produktu, a co za tym idzie, znacząco podnosić jego cenę sprzedaży. W RoofLITE+ zawsze chcemy dostarczać dobrej jakości okna dachowe, w dobrej cenie, dlatego maksymalnie ograniczamy koszty marketingu oraz logistyki. Nie oszczędzamy tylko na jakości produktu. Dzięki temu masz pewność, że wybierasz dobry produkt w najlepszej cenie oraz wiesz, dlaczego i ile kosztuje okno do domu.

Jak widać, przy wyborze okna dachowego warto jest popatrzyć na nie z perspektywy długoletniego użytkowania. Zakładając, że będziemy korzystać z okna 15 (a może i więcej) lat, warto jest dołożyć kilkaset złotych, ale kupić produkt, który będzie energooszczędny i dawał nam satysfakcję przez cały ten czas.  

Polecane artykułY