Jak udekorować okno dachowe?

Okno dachowe jest zdecydowanie elementem, który wyróżnia się na poddaszu. Wpuszcza on światło i świeże powietrze do wnętrza zamieniając je w pełną życia przestrzeń. Aby w pełni wykorzystać potencjał okna połaciowego warto jest je udekorować jedną z dedykowanych rolet lub żaluzji RoofLITE+, które poprawią nie tylko estetykę wnętrza, ale również spełnią ważne funkcje praktyczne.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Jakie są rodzaje rolet i żaluzji, które pozwolą udekorować okno dachowe
  2. Jakie są dodatkowe korzyści zastosowania jednej z dedykowanych rolet RoofLITE+

Podstawową funkcją, jaką ma pełnić okno dachowe, jest wpuszczenie światła i świeżego powietrza na nasze poddasze. Ze względu na umiejscowienie w dachu, w słoneczne dni, może się okazać jednak, że wpadającego światła jest zbyt wiele lub że na przykład potrzebujemy prywatności wewnątrz pomieszczenia i chcielibyśmy zasłonić okno. Myśląc o dekoracji okna dachowego, warto jest rozważyć te przypadki i świadomie wybrać roletę lub żaluzję, która nie tylko udekoruje okno, ale również da nam najwięcej dodatkowych korzyści. W ofercie RoofLITE+ dostępne są dwie rolety oraz jedna żaluzja. Każda z nich spełnia nieco inną funkcję. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak udekorować okna dachowe, to koniecznie zapoznaj się z poniższą treścią.

jak ozdobić okno dachowe

Jak ozdobić okno – roleta zaciemniająca DUA

Jeśli nie jesteś pewien, jak udekorować okno w sposób estetyczny i funkcjonalny to zapoznaj się z produktem, jakim jest roleta zaciemniająca DUA zapewnia pełną kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. Wykonana jest z trwałego i łatwego w czyszczeniu materiału, który od środka wykończony jest gumą. Oznacza to, że doskonale blokuje światło słoneczne aż do niemal całkowitego zaciemnienia. Płynna regulacja położenia rolety pozwala dostosować jasność w pomieszczeniu dokładnie do naszych potrzeb. A jak z dekoracją okna dachowego? Roleta DUA występuje w ośmiu kolorach, więc na pewno uda się dobrać właściwie pasującą do wystroju i charakteru pomieszczenia. DUA posiada estetyczne prowadnice z aluminium oraz mechanizm zwijania schowany w kasecie. Oznacza to, że nawet gdy nie korzystamy z rolety jest ona ozdobą okna bez niepotrzebnie zwisających sznurków czy pałąków do regulacji.

Roleta przyciemniająca RHA 

Roleta przyciemniająca RHA to rozwiązanie, które pozwala rozpraszać światło wpadające do wnętrza pomieszczenia, bez całkowitego zaciemnienia. Wykonana jest z trwałego, półprzeźroczystego materiału i posiada w zestawie haczyki, dzięki którym łatwo zdefiniujemy pozycje przysłonięcia szyby. Roleta RHA występuje w dwóch uniwersalnych kolorach, które pasują do większości wnętrz. Roleta ta świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach, w których oglądamy telewizję lub korzystamy z ekranu komputera, ponieważ umożliwia eliminację bezpośredniego nasłonecznienia, jednak bez całkowitego zaciemniania.

Żaluzja wenecka PAA

Kolejną możliwością wdrożenia dekoracji okna dachowego jest klasyczna żaluzja wewnętrzna RoofLITE+ PAA wykonana jest z białych, aluminiowych lamelek, dzięki czemu jest doskonałym rozwiązaniem do wszelkich pomieszczeń o podwyższonym poziomie wilgotności. Wiele osób docenia również jej aspekt dekoracyjny, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby montować je także w innych pomieszczeniach. Klasyczny, ponadczasowy design z pewnością będzie ozdobą okna, jak i wnętrza. Sama żaluzja umożliwia płynną regulację ilości wpadającego światła, ponieważ mamy do dyspozycji płynny mechanizm zwijania z możliwością blokady w dowolnej pozycji. 

Podsumowując, jeśli nie wiesz, jak udekorować okno to warto zacząć od wyboru dowolnego rozwiązania, które spełnia Twoje potrzeby i oczekiwania. Ważne, aby okno dachowe świetnie komponowało się z wnętrzem pomieszczenia, a wybór właściwego rozwiązania powinien nastąpić w oparciu zarówno o nasz gust, jak i preferencje co do aspektów praktycznych.

Polecane artykuł

jaki kołnierz instalacyjny do okna dachowego

Jaki kołnierz instalacyjny do okna dachowego wybrać?

Kołnierz to niezbędny element do przeprowadzenia prawidłowego montażu okna dachowego. Zapewnia on szczelne i trwałe połączenie okna dachowego z dachem.

Prawidłowy dobór kołnierza zapewnia, że proces montażu pójdzie bezproblemowo. Ważne jest też, że w przypadku okien RoofLITE+, aby korzystać z 10-letniej gwarancji na okno dachowe, w czasie instalacji należy używać oryginalnego kołnierza termoizolacyjnego RoofLITE+.

Czytaj artykuł »

KOMPLETNY I PRAKTYCZNY PRZEWODNIK

Zanim kupimy okno dachowe, należy się zastanawiać nad planem wewnętrznym i zewnętrznym domu, nad ergonomią oraz nad tym, jak uzyskać najwięcej światła przez okna.

Światło dzienne należy do podstawowych potrzeb człowieka i każdy z nas zawsze reaguje na nie pozytywnie. Mamy wtedy więcej energii, uczymy się szybciej i obniża się nasza skłonność do chorób wywołanych przez stres. Uzyskanie jak największej ilości światła na poddaszu jest więc inwestycją w sferę ludzką. Aby uzyskać maksymalną ilość światła, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki: rozmiar okien dachowych, liczba okien dachowych, usytuowanie okien dachowych, forma okładziny wewnętrznej.

Czytaj artykuł »
montaż okien dachowych na co zwrócić uwagę

Montaż okien dachowych. Na co zwrócić uwagę?

Szczelność okna dachowego to kluczowy aspekt prawidłowego montażu. Brak szczelności jest z kolei główną rzeczą, której boją się ludzie rozważający montaż okna dachowego. Czy słusznie?

Zapewniamy, że przy zastosowaniu oryginalnego kołnierza instalacyjnego, wraz z dwoma akcesoriami z gamy RoofLITE+, oraz przestrzeganiu instrukcji montażu, okno będzie zamontowane szczelnie i ciepło.

Kluczowe akcesoria instalacyjne to kołnierz zewnętrzny, kołnierz termoizolacyjny oraz kołnierz paroprzepuszczalny. Poniżej przedstawiamy funkcję każdego z nich.

Czytaj artykuł »