Jak udekorować okno dachowe?

Okno dachowe jest zdecydowanie elementem, który wyróżnia się na poddaszu. Wpuszcza on światło i świeże powietrze do wnętrza zamieniając je w pełną życia przestrzeń. Aby w pełni wykorzystać potencjał okna połaciowego warto jest je udekorować jedną z dedykowanych rolet lub żaluzji RoofLITE+, które poprawią nie tylko estetykę wnętrza, ale również spełnią ważne funkcje praktyczne.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Jakie są rodzaje rolet i żaluzji, które pozwolą udekorować okno dachowe
  2. Jakie są dodatkowe korzyści zastosowania jednej z dedykowanych rolet RoofLITE+

Podstawową funkcją, jaką ma pełnić okno dachowe, jest wpuszczenie światła i świeżego powietrza na nasze poddasze. Ze względu na umiejscowienie w dachu, w słoneczne dni, może się okazać jednak, że wpadającego światła jest zbyt wiele lub że na przykład potrzebujemy prywatności wewnątrz pomieszczenia i chcielibyśmy zasłonić okno. Myśląc o dekoracji okna dachowego, warto jest rozważyć te przypadki i świadomie wybrać roletę lub żaluzję, która nie tylko udekoruje okno, ale również da nam najwięcej dodatkowych korzyści. W ofercie RoofLITE+ dostępne są dwie rolety oraz jedna żaluzja. Każda z nich spełnia nieco inną funkcję. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak udekorować okna dachowe, to koniecznie zapoznaj się z poniższą treścią.

jak ozdobić okno dachowe

Jak ozdobić okno – roleta zaciemniająca DUA

Jeśli nie jesteś pewien, jak udekorować okno w sposób estetyczny i funkcjonalny to zapoznaj się z produktem, jakim jest roleta zaciemniająca DUA zapewnia pełną kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. Wykonana jest z trwałego i łatwego w czyszczeniu materiału, który od środka wykończony jest gumą. Oznacza to, że doskonale blokuje światło słoneczne aż do niemal całkowitego zaciemnienia. Płynna regulacja położenia rolety pozwala dostosować jasność w pomieszczeniu dokładnie do naszych potrzeb. A jak z dekoracją okna dachowego? Roleta DUA występuje w ośmiu kolorach, więc na pewno uda się dobrać właściwie pasującą do wystroju i charakteru pomieszczenia. DUA posiada estetyczne prowadnice z aluminium oraz mechanizm zwijania schowany w kasecie. Oznacza to, że nawet gdy nie korzystamy z rolety jest ona ozdobą okna bez niepotrzebnie zwisających sznurków czy pałąków do regulacji.

Roleta przyciemniająca RHA 

Roleta przyciemniająca RHA to rozwiązanie, które pozwala rozpraszać światło wpadające do wnętrza pomieszczenia, bez całkowitego zaciemnienia. Wykonana jest z trwałego, półprzeźroczystego materiału i posiada w zestawie haczyki, dzięki którym łatwo zdefiniujemy pozycje przysłonięcia szyby. Roleta RHA występuje w dwóch uniwersalnych kolorach, które pasują do większości wnętrz. Roleta ta świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach, w których oglądamy telewizję lub korzystamy z ekranu komputera, ponieważ umożliwia eliminację bezpośredniego nasłonecznienia, jednak bez całkowitego zaciemniania.

Żaluzja wenecka PAA

Kolejną możliwością wdrożenia dekoracji okna dachowego jest klasyczna żaluzja wewnętrzna RoofLITE+ PAA wykonana jest z białych, aluminiowych lamelek, dzięki czemu jest doskonałym rozwiązaniem do wszelkich pomieszczeń o podwyższonym poziomie wilgotności. Wiele osób docenia również jej aspekt dekoracyjny, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby montować je także w innych pomieszczeniach. Klasyczny, ponadczasowy design z pewnością będzie ozdobą okna, jak i wnętrza. Sama żaluzja umożliwia płynną regulację ilości wpadającego światła, ponieważ mamy do dyspozycji płynny mechanizm zwijania z możliwością blokady w dowolnej pozycji. 

Podsumowując, jeśli nie wiesz, jak udekorować okno to warto zacząć od wyboru dowolnego rozwiązania, które spełnia Twoje potrzeby i oczekiwania. Ważne, aby okno dachowe świetnie komponowało się z wnętrzem pomieszczenia, a wybór właściwego rozwiązania powinien nastąpić w oparciu zarówno o nasz gust, jak i preferencje co do aspektów praktycznych.

Polecane artykułY

jak wybrać moskitiere

Jak wybrać moskitierę na okno dachowe? Na co zwrócić uwagę?

Wraz z nadejściem wiosny i przebudzeniem natury wielu z nas rusza na poszukiwanie dobrej moskitiery na okno dachowe. Dzieje się tak, ponieważ po krótkim okresie mniejszej aktywności owady ponownie zaczynają szturmować nasze domy, a my szukamy sposobu, by pozbyć się uciążliwego bzyczenia i groźby bolesnych ukąszeń. Podpowiadamy w poniższym tekście, jak wybrać moskitierę na okno dachowe i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Czytaj artykuł »

Jaka osłona na okna dachowe?

Osłona przeciwsłoneczna na okna dachowe to niezbędne akcesorium w każdym komfortowo urządzonym wnętrzu. Promienie słoneczne potrafią bowiem mocno dać się we znaki w słoneczny dzień oraz utrudnić pracę, zabawę i odpoczynek w pomieszczeniach pod dachem. Podpowiadamy, jak wybrać osłonę do okna dachowego i jaka osłona na okno dachowe sprawdzi się najlepiej w różnych pomieszczeniach i przy różnych potrzebach.

Czytaj artykuł »

System montażu RoofLITE+ okien dachowych gwarantujący ochronę na lata

Okna dachowe są praktyczne, pozwalają lepiej organizować przestrzeń i znacznie skuteczniej doświetlają pomieszczenie niż standardowe okna. Przemyślany i sprawdzony system montażu okien dachowych pozwala jednocześnie cieszyć się walorami okien połaciowych przez długie lata, a także wpływa na poziom komfortu w pomieszczeniu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy instalowaniu okna w dachu i wyjaśniamy jakie kroki należy podjąć, aby okno było prawidłowo zamontowane. 

Czytaj artykuł »