Jak uszczelnić okna dachowe

Szczelność okna dachowego to podstawowy parametr, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze okna dachowego. Od tego zależy komfort termiczny wewnątrz pomieszczenia oraz brak zmartwień, niezależnie od warunków panujących za oknem. Jak sprawić, aby okna były szczelne przez wiele lat? Opowiemy o tym w poniższym wpisie.

Z tego artykułu dowiesz się:

Jakie testy przechodzą okna RoofLITE+ zanim trafią do sprzedaży?
Dlaczego o szczelność warto zadbać w trakcie montażu?
Dlaczego warto zastosować oryginalne kołnierze uszczelniające RoofLITE+?

Wszystkie okna dachowe RoofLITE+ posiadają 10-letnią gwarancję. Co to oznacza w praktyce? Na przykład to, że jesteśmy pewni, że w przypadku prawidłowego montażu, z wykorzystaniem oryginalnego kołnierza instalacyjnego, zachowa ono szczelność w całym tym okresie (i wiele lat dłużej). Żeby móc dać taką gwarancję, zanim wprowadzimy nowy model okna na rynek, gruntownie je sprawdzamy w specjalistycznym laboratorium. W specjalnej komorze, która imituje gwałtowną ulewę, połączoną z porywistym wiatrem, sprawdzamy, jak okno będzie się zachowywało i czy nie przepuszcza wody, nawet w warunkach, które daleko wykraczają poza to, co z czym mamy do czynienia w Europie. Dzięki temu mamy pewność, że nawet huragan II kategorii, nie pokona okna RoofLITE+. Jak uszczelnić okna dachowe i na co warto zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury!

prawidłowa instalacja okien dachowych

Jak uszczelnić okna dachowe – prawidłowa instalacja okien

Skoro wiemy już, że okno wytrzyma najbardziej ulewny deszcz, warto jest również zadbać o to, żeby jego montaż dorównał takiemu zadaniu. Jak uszczelnić okno dachowe w skuteczny sposób? Aby prawidłowo zainstalować okno, należy ściśle przestrzegać instrukcji montażu, która jest dostarczona wraz z oknem. Pozwoli to uniknąć typowych błędów oraz sprawi, że montaż przebiegnie sprawnie. W trakcie montażu warto jest również wykorzystać dwa akcesoryjne kołnierz RUC oraz IFC. Ta dodatkowa inwestycja przy zakupie okna, z pewnością odpłaci się przez wiele lat szczelnością oraz odpornością okna na każde warunki pogodowe.

Maksymalizacja szczelności okien z folią paroprzepuszczalną RoofLite+ RUC

Wiele osób zastanawia się, jak uszczelnić okno dachowe za pomocą kołnierza z folii paroprzepuszczalnej RoofLITE+ RUC, która zapewnia maksymalnie szczelne połączenie w kluczowym miejscu – na styku dachu i okna dachowego. Jest on dostarczany w gotowej formie, docięty do rozmiaru okna dachowego, dlatego jego montaż jest niezwykle szybki i łatwy. Drugi polecany kołnierz, to kołnierz termoizolacyjny RoofLITE+ IFC. Montuje się go na ramie okna za pomocą taśmy dwustronnej. Kołnierz ten idealnie uszczelnia przestrzeń pomiędzy ramą a krokwiami, dzięki czemu mamy gwarancję ciepłego montażu. Co istotne, oba kołnierze można zainstalować jedynie w momencie montażu okna dachowego. Gdy jest ono osadzone w dachu (i obrobione) nie ma możliwości ich dołożenia.

Jak widać, warto zawczasu pomyśleć od dodatkowym zabezpieczeniu okna dachowego, aby szczelnie nam służyło przez wiele lat.

Polecane artykułY

Czy okna dachowe mogą obniżyć koszty ogrzewania?

Koszty ogrzewania rosną w ostatnim czasie szczególnie szybko i to niezależnie od rodzaju wykorzystywanej do tego celu energii. Nic więc dziwnego, iż niezwykle popularnymi tematami stały się termomodernizacja budynku oraz energooszczędne okna dachowe i ich wpływ na rachunki za ogrzewanie. Wyjaśniamy, jak okna dachowe wpływają na koszty ogrzewania i w jaki sposób termoizolacja domu przekłada się na oszczędności w portfelu.

Czytaj artykuł »
Jak ocieplić okna dachowe?

Jak ocieplić okna dachowe?

Dobrze wykonane ocieplenie okien dachowych przynosi realne korzyści w postaci większej izolacji termicznej oraz zwiększenia rachunków. Należy pamiętać, że ocieplenie okien dachowych jest obowiązkowe do ich poprawnego działania. Prawidłowo wykonana instalacja pozwoli się cieszyć optymalną temperaturą cały rok. Trudno też wyobrazić sobie montaż okien dachowych bez ocieplenia w nowoczesnym budynku nastawionym na oszczędność energii. Podpowiadamy, jak ocieplić okna dachowe i wyjaśniamy, dlaczego warto to zrobić.

Czytaj artykuł »

Jaką funkcję pełni kołnierz do okna dachowego?

Okna dachowe skutecznie doświetlają poddasze i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza w budynku. Jednak aby okno dachowe dobrze się sprawdziło na poddaszu i nie sprawiało problemów podczas eksploatacji, jego rama musi być szczelnie wmontowana w pokrycie dachu. Gwarantuje to właśnie dobrze dobrany kołnierz do okna dachowego – akcesorium, którego nie może zabraknąć podczas poprawnej instalacji okna w dachu.

Czytaj artykuł »