Jak uszczelnić okna dachowe

Szczelność okna dachowego to podstawowy parametr, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze okna dachowego. Od tego zależy komfort termiczny wewnątrz pomieszczenia oraz brak zmartwień, niezależnie od warunków panujących za oknem. Jak sprawić, aby okna były szczelne przez wiele lat? Opowiemy o tym w poniższym wpisie.

Z tego artykułu dowiesz się:

Jakie testy przechodzą okna RoofLITE+ zanim trafią do sprzedaży?
Dlaczego o szczelność warto zadbać w trakcie montażu?
Dlaczego warto zastosować oryginalne kołnierze uszczelniające RoofLITE+?

Wszystkie okna dachowe RoofLITE+ posiadają 10-letnią gwarancję. Co to oznacza w praktyce? Na przykład to, że jesteśmy pewni, że w przypadku prawidłowego montażu, z wykorzystaniem oryginalnego kołnierza instalacyjnego, zachowa ono szczelność w całym tym okresie (i wiele lat dłużej). Żeby móc dać taką gwarancję, zanim wprowadzimy nowy model okna na rynek, gruntownie je sprawdzamy w specjalistycznym laboratorium. W specjalnej komorze, która imituje gwałtowną ulewę, połączoną z porywistym wiatrem, sprawdzamy, jak okno będzie się zachowywało i czy nie przepuszcza wody, nawet w warunkach, które daleko wykraczają poza to, co z czym mamy do czynienia w Europie. Dzięki temu mamy pewność, że nawet huragan II kategorii, nie pokona okna RoofLITE+. Jak uszczelnić okna dachowe i na co warto zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury!

prawidłowa instalacja okien dachowych

Jak uszczelnić okna dachowe – prawidłowa instalacja okien

Skoro wiemy już, że okno wytrzyma najbardziej ulewny deszcz, warto jest również zadbać o to, żeby jego montaż dorównał takiemu zadaniu. Jak uszczelnić okno dachowe w skuteczny sposób? Aby prawidłowo zainstalować okno, należy ściśle przestrzegać instrukcji montażu, która jest dostarczona wraz z oknem. Pozwoli to uniknąć typowych błędów oraz sprawi, że montaż przebiegnie sprawnie. W trakcie montażu warto jest również wykorzystać dwa akcesoryjne kołnierz RUC oraz IFC. Ta dodatkowa inwestycja przy zakupie okna, z pewnością odpłaci się przez wiele lat szczelnością oraz odpornością okna na każde warunki pogodowe.

Maksymalizacja szczelności okien z folią paroprzepuszczalną RoofLite+ RUC

Wiele osób zastanawia się, jak uszczelnić okno dachowe za pomocą kołnierza z folii paroprzepuszczalnej RoofLITE+ RUC, która zapewnia maksymalnie szczelne połączenie w kluczowym miejscu – na styku dachu i okna dachowego. Jest on dostarczany w gotowej formie, docięty do rozmiaru okna dachowego, dlatego jego montaż jest niezwykle szybki i łatwy. Drugi polecany kołnierz, to kołnierz termoizolacyjny RoofLITE+ IFC. Montuje się go na ramie okna za pomocą taśmy dwustronnej. Kołnierz ten idealnie uszczelnia przestrzeń pomiędzy ramą a krokwiami, dzięki czemu mamy gwarancję ciepłego montażu. Co istotne, oba kołnierze można zainstalować jedynie w momencie montażu okna dachowego. Gdy jest ono osadzone w dachu (i obrobione) nie ma możliwości ich dołożenia.

Jak widać, warto zawczasu pomyśleć od dodatkowym zabezpieczeniu okna dachowego, aby szczelnie nam służyło przez wiele lat.

Polecane artykuł

jaki kołnierz instalacyjny do okna dachowego

Jaki kołnierz instalacyjny do okna dachowego wybrać?

Kołnierz to niezbędny element do przeprowadzenia prawidłowego montażu okna dachowego. Zapewnia on szczelne i trwałe połączenie okna dachowego z dachem.

Prawidłowy dobór kołnierza zapewnia, że proces montażu pójdzie bezproblemowo. Ważne jest też, że w przypadku okien RoofLITE+, aby korzystać z 10-letniej gwarancji na okno dachowe, w czasie instalacji należy używać oryginalnego kołnierza termoizolacyjnego RoofLITE+.

Czytaj artykuł »

KOMPLETNY I PRAKTYCZNY PRZEWODNIK

Zanim kupimy okno dachowe, należy się zastanawiać nad planem wewnętrznym i zewnętrznym domu, nad ergonomią oraz nad tym, jak uzyskać najwięcej światła przez okna.

Światło dzienne należy do podstawowych potrzeb człowieka i każdy z nas zawsze reaguje na nie pozytywnie. Mamy wtedy więcej energii, uczymy się szybciej i obniża się nasza skłonność do chorób wywołanych przez stres. Uzyskanie jak największej ilości światła na poddaszu jest więc inwestycją w sferę ludzką. Aby uzyskać maksymalną ilość światła, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki: rozmiar okien dachowych, liczba okien dachowych, usytuowanie okien dachowych, forma okładziny wewnętrznej.

Czytaj artykuł »
montaż okien dachowych na co zwrócić uwagę

Montaż okien dachowych. Na co zwrócić uwagę?

Szczelność okna dachowego to kluczowy aspekt prawidłowego montażu. Brak szczelności jest z kolei główną rzeczą, której boją się ludzie rozważający montaż okna dachowego. Czy słusznie?

Zapewniamy, że przy zastosowaniu oryginalnego kołnierza instalacyjnego, wraz z dwoma akcesoriami z gamy RoofLITE+, oraz przestrzeganiu instrukcji montażu, okno będzie zamontowane szczelnie i ciepło.

Kluczowe akcesoria instalacyjne to kołnierz zewnętrzny, kołnierz termoizolacyjny oraz kołnierz paroprzepuszczalny. Poniżej przedstawiamy funkcję każdego z nich.

Czytaj artykuł »