Jak wybrać moskitierę na okno dachowe? Na co zwrócić uwagę?

Wraz z nadejściem wiosny i przebudzeniem natury wielu z nas rusza na poszukiwanie dobrej moskitiery na okno dachowe. Dzieje się tak, ponieważ po krótkim okresie mniejszej aktywności owady ponownie zaczynają szturmować nasze domy, a my szukamy sposobu, by pozbyć się uciążliwego bzyczenia i groźby bolesnych ukąszeń. Podpowiadamy w poniższym tekście, jak wybrać moskitierę na okno dachowe i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Czy moskitiera na okno dachowe jest faktycznie potrzebna?
  2. Na co zwrócić uwagę przy wyborze moskitiery na okno dachowe?
  3. Jak dobrać moskitierę na okno dachowe?
jak wybrać moskitiere

Wraz z nadejściem wiosny i przebudzeniem natury wielu z nas rusza na poszukiwanie dobrej moskitiery na okno dachowe. Dzieje się tak, ponieważ po krótkim okresie mniejszej aktywności owady ponownie zaczynają szturmować nasze domy, a my szukamy sposobu, by pozbyć się uciążliwego bzyczenia i groźby bolesnych ukąszeń. Podpowiadamy w poniższym tekście, jak wybrać moskitierę na okno dachowe i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Czy moskitiera na okno dachowe jest faktycznie potrzebna?

Dobrze dopasowana do okna i szczelna moskitiera to najskuteczniej działająca forma ochrony domu przed inwazją insektów i ich uciążliwą obecnością w naszym otoczeniu. Jeśli więc nie chcesz, by muszki, komary czy osy uprzykrzały Ci życie, brudziły sprzęty i ściany, utrudniały wypoczynek i spokojny sen, moskitiera na okno dachowe to niezbędne akcesorium w Twoim domu. Dobrej jakości moskitiera na okno połaciowe potrafi być nie tylko niezwykle skuteczna, ale również dobrze znosi upływ czasu i dzięki temu raz zakupiona może posłużyć Ci przez długie lata. Musisz tylko upewnić się, że wybrana przez Ciebie moskitiera to produkt solidnie wykonany, a jej parametry odpowiadają wszystkim Twoim potrzebom.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze moskitiery na okno dachowe?

jak uszczełnić okno dachowe

Przy wyborze moskitiery na okna dachowe warto przede wszystkim ocenić standard jej wykonania, jakość materiałów użytych do jej produkcji oraz walory funkcjonalne moskitiery. Dobrze byłoby, aby moskitiera była wykonana nie tylko z trwałych materiałów, ale też by były one odporne na czynniki zewnętrzne, łatwe do pielęgnacji i oczyszczenia.

Wykonana z aluminium i specjalnej siatki moskitiera na okno dachowe ZIA z naszej kolekcji to właśnie tego rodzaju wytrzymały, estetyczny i odporny na zużycie produkt, który bez problemu oczyścisz w trakcie i po sezonie, by użyć jej jako ochrony w przyszłości. Moskitiera na okno dachowe nie powinna też utrudniać otwierania czy mycia okna, więc zdecydowanie najlepiej sprawdzają się moskitiery umieszczane na prowadnicach i zwijane do kasety – można je wygodnie i szybko zasuwać i chować do kasety, gdy przestają być potrzebne.

Tego rodzaju moskitiera nie utrudnia też wietrzenia poddasza i chroni dom nawet przy uchylonym oknie dachowym, dlatego zdecydowaliśmy się właśnie na takie rozwiązanie konstrukcyjne, projektując moskitierę ZIA dla naszych klientów. Tym jednak, co jest zdecydowanie najważniejsze przy zakupie moskitiery na okno dachowe, jest odpowiednie dobranie jej rozmiaru do wymiarów okna, a właściwie wymiarów wnęki okiennej. Nie bez znaczenia są też ułatwienia w zakresie montażu moskitiery, dlatego warto upewnić się, czy jej instalacja nie jest zbyt skomplikowana i czasochłonna. Moskitiera na okno dachowe ZIA także pod tym względem zdecydowanie warta jest polecenia.

Jak dobrać moskitierę na okno dachowe?

Tylko ściśle dopasowane i szczelne moskitiery mają szansę skutecznie zagrodzić drogę niechcianym insektom. Jeśli więc moskitiera na okno dachowe nie będzie prawidłowo dobrana do szerokości i wysokości wnęki okiennej, owady wtargną przez szczeliny w konstrukcji do wnętrza domu, będą wywoływać dyskomfort domowników i utrudniać ich funkcjonowanie. 

Moskitiera nie musi być kompatybilna z oknem dachowym. Dopasowujemy ją jedynie na podstawie rozmiarów wnęki okiennej. Jeśli zdecydujesz się na wybór moskitiery na okno dachowe z naszej oferty, łatwo i szybko odnajdziesz właściwą spośród wielu wariantów rozmiarowych, jakie oferujemy – wystarczy, że dobierzesz moskitierę dla siebie na podstawie pomiarów szerokości i wysokości wnęki.

Zachęcamy do skorzystania z naszego konfiguratora moskitier, aby dobrać odpowiednią moskitiere. Dzięki niemu w łatwy i szybki sposób dobierzesz odpowiedni rodzaj rolety do Twojego wnętrza.

Zwróć uwagę na obrazek z instrukcją jak pobrać wymiary okna, zmierz wysokość i długość wnęki okiennej i następnie podaj otrzymane wartości w konfiguratorze. 

Na stronie konfiguratora znajduje się również animacja z instrukcją montażu. Animacja w przejrzysty sposób obrazuje montaż moskitiery i będzie pomocna dla każdego, kto planuje wykonać montaż we własnym zakresie. 

W razie wątpliwości – służymy pomocą!

jaka maskitiera
jaka moskitiera na okno dachowe

Polecane artykułY

Jaka osłona na okna dachowe?

Osłona przeciwsłoneczna na okna dachowe to niezbędne akcesorium w każdym komfortowo urządzonym wnętrzu. Promienie słoneczne potrafią bowiem mocno dać się we znaki w słoneczny dzień oraz utrudnić pracę, zabawę i odpoczynek w pomieszczeniach pod dachem. Podpowiadamy, jak wybrać osłonę do okna dachowego i jaka osłona na okno dachowe sprawdzi się najlepiej w różnych pomieszczeniach i przy różnych potrzebach.

Czytaj artykuł »

System montażu RoofLITE+ okien dachowych gwarantujący ochronę na lata

Okna dachowe są praktyczne, pozwalają lepiej organizować przestrzeń i znacznie skuteczniej doświetlają pomieszczenie niż standardowe okna. Przemyślany i sprawdzony system montażu okien dachowych pozwala jednocześnie cieszyć się walorami okien połaciowych przez długie lata, a także wpływa na poziom komfortu w pomieszczeniu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy instalowaniu okna w dachu i wyjaśniamy jakie kroki należy podjąć, aby okno było prawidłowo zamontowane. 

Czytaj artykuł »
okna dachowe w biurze domowym

Okna dachowe pasujące do biura domowego – poradnik aranżacji

Okna dachowe do biura domowego powinny gwarantować dobry poziom doświetlenia w miejscu pracy, ale nie tylko. Aranżacja biura domowego wymaga troski o odrobinę większą liczbę detali. Podpowiadamy, jakie parametry powinny mieć okna dachowe do biura urządzanego na poddaszu i o czym warto pamiętać, aranżując miejsce pracy we wnętrzu doświetlanym przez okna połaciowe.

Czytaj artykuł »