Okna dwuszybowe czy trzyszybowe? Które lepiej wybrać?

Chociaż wprowadzone niedawno w polskim prawie normy dotyczące m.in. współczynnika przenikania ciepła i termoizolacyjności spełniają w praktyce jedynie okna trzyszybowe, wiele osób nadal rozważa okna dwuszybowe jako rozwiązanie mniej kosztowne. Istnieją też sytuacje, w jakich okna dwuszybowe będą dobrym wyborem. Wyjaśniamy, co w istocie różni dachowe okna trzyszybowe od konstrukcji z podwójnym pakietem szybowym i które z nich warto wybrać.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Jakie są rozwiązania naszych okien dwuszybowych?
  2. Jakie okna trzyszybowe dostępne są w naszej ofercie?
  3. Jakie są różnice między oknami dachowymi trzyszybowymi a dwuszybowymi?

Okna dwuszybowe – przegląd naszych rozwiązań

Solidne okna dwuszybowe występują w naszej ofercie od dekad i nieustannie cieszą się dużą popularnością. Okna dwuszybowe RoofLITE+ występują w dwóch wariantach. Są to okna dwuszybowe SLIM oraz okna dwuszybowe SOLID. Linia produktowa SLIM to nowoczesne, bardzo wytrzymałe okna dwuszybowe przeznaczone do montażu w budynkach, które pozwolenie na budowę otrzymały do 2021 roku. Okna dwuszybowe SLIM występują w dwóch wariantach w wersji z drewnianą ramą oraz z nawiewnikiem. Okna dwuszybowe SLIM charakteryzuje ekonomiczna konstrukcja z wąską ościeżnicą pozwalającą uzyskać nawet do 10% więcej światła dziennego w oświetlanym okno dwuszybowe SLIM pomieszczeniu. Z kolei dachowe okna dwuszybowe SOLID PVC i okna dachowe dwuszybowe drewniane SOLID PINE ze wzmocnioną ramą doskonale sprawdzą się każdych warunkach pogodowych. Podobnie jak okna trzyszybowe, wszystkie okna dwuszybowe RoofLITE+ są wypełnione gazem szlachetnym dla zapewnienia wyższej termoizolacyjności konstrukcji okiennej.

okna dwuszybowe

Okna trzyszybowe z najnowszej oferty

Dachowe okna trzyszybowe to bardziej skomplikowane konstrukcje, które tworzy pakiet trzech szyb, a dodatkowa trzecia szyba pozwala między innymi tego rodzaju oknom połaciowym osiągać odpowiednio wysoki współczynnik przenikania ciepła, który wynosi 1,1 Uw dla całego okna. Okna trzyszybowe dostępne w naszej ofercie to wszystkie okna dachowe z serii RoofLITE+ TRIO, dostępne zarówno w wersji drewnianej, jak i plastikowej. Okna trzyszybowe TRIO to najbardziej energooszczędne okna dachowe spośród naszych propozycji. To konstrukcje ze wzmocnioną ościeżnicą zapewniającą większą odporność okna dachowego na czynniki zewnętrzne, hartowaną zewnętrzną szybą i dobrymi parametrami technicznymi w zakresie wodoszczelności i izolacyjności akustycznej. Okna trzyszybowe z tej serii spełniają Warunki Techniczne 2021 (WT 2021), dzięki czemu można je bez przeszkód instalować we wszystkich nowych i starych budynkach.

Okna trzyszybowe, a dwuszybowe – najważniejsze różnice

Okna trzyszybowe dzięki swojej specjalnej konstrukcji zdecydowanie lepiej chronią poddasze przed stratami ciepła, co szczególnie istotne, jeśli uświadomimy sobie, że przez okna ucieka z domu nawet 40% ciepła. Dachowe okna trzyszybowe to zatem nie tylko rozwiązanie spełniające obowiązujące wymogi prawne, ale też wybór rozsądniejszy finansowo. Oczywiście okna dwuszybowe na stracie kosztują mniej, jednak montując okna trzyszybowe, w praktyce istotnie poprawiamy komfort termiczny w budynku i… oszczędzamy, a oszczędności związane z ogrzewaniem budynku w czasie chłodnych miesięcy mogą przy dzisiejszych cenach oznaczać całkiem pokaźne kwoty. Dachowe okna trzyszybowe są więc rozwiązaniem ekonomicznym, przyjaznym środowisku i bardziej nowoczesnym. Okna dachowe trzyszybowe zapewniają większy komfort w codziennym użytkowaniu poddasza od okien dwuszybowych. Warto zatem podążać za duchem czasu, wybierając bardziej nowoczesne rozwiązania. Dlatego jako eksperci zawsze będziemy naszym Klientom rekomendować przede wszystkim okna trzyszybowe, mając na uwadze Państwa zadowolenie, maksymalny komfort.

Polecane artykułY

okna dachowe trio

Okna poddaszowe RoofLITE+ – termoizolacyjne okna TRIO

Okna poddaszowe TRIO to okna, które wyróżniają się na tle podobnych produktów konkurencji – termoizolacyjne okna dachowe TRIO gwarantują maksymalnie wysoki komfort termiczny w ogrzewanych pomieszczeniach na poddaszu, są wyjątkowo trwałe i odporne na trudne warunki pogodowe, a przy tym są łatwe w montażu i eksploatacji.

Czytaj artykuł »
okna solid RoofLITE+

Okna poddaszowe RoofLITE+ – uniwersalne okna SOLID

Okna poddaszowe SOLID to uniwersalne okno dachowe o wzmocnionej ramie i wyjątkowo wytrzymałej konstrukcji idealnej dla okien montowanych w dachu i narażonych na negatywne działanie różnorodnych czynników, w tym wiatru, wilgoci czy zmiennych temperatur. Uniwersalne okna dachowe SOLID przeznaczone są do montażu w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu, w dachach skośnych. Okno poddaszowe SOLID to wygodne w obsłudze okno z centralną osią obrotu dostępne we wszystkich najczęściej wybieranych rozmiarach oraz dwóch głównych wariantach (z drewna oraz PVC).

Czytaj artykuł »
okna dachowe slim

Okna poddaszowe RoofLITE+ – ekonomiczne okna SLIM

Okna poddaszowe SLIM to gama uniwersalnych obrotowych okien dachowych, których wyróżnikiem jest wyjątkowo atrakcyjna cena. Ekonomiczne okna dachowe SLIM to połączenie pomysłowej konstrukcji z dobrą jakością wykonania i dbałością o finalny koszt produktu. Dzięki węższej ramie i podwójnej szybie okna poddaszowe SLIM mogą być nieco tańsze, ale wciąż doskonale sprawdzać się w ogrzewanych pomieszczeniach i spełniać wymogi projektów o niedużym budżecie.

Czytaj artykuł »