Okna dwuszybowe czy trzyszybowe? Które lepiej wybrać?

Chociaż wprowadzone niedawno w polskim prawie normy dotyczące m.in. współczynnika przenikania ciepła i termoizolacyjności spełniają w praktyce jedynie okna trzyszybowe, wiele osób nadal rozważa okna dwuszybowe jako rozwiązanie mniej kosztowne. Istnieją też sytuacje, w jakich okna dwuszybowe będą dobrym wyborem. Wyjaśniamy, co w istocie różni dachowe okna trzyszybowe od konstrukcji z podwójnym pakietem szybowym i które z nich warto wybrać.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Jakie są rozwiązania naszych okien dwuszybowych?
  2. Jakie okna trzyszybowe dostępne są w naszej ofercie?
  3. Jakie są różnice między oknami dachowymi trzyszybowymi a dwuszybowymi?

Okna dwuszybowe – przegląd naszych rozwiązań

Solidne okna dwuszybowe występują w naszej ofercie od dekad i nieustannie cieszą się dużą popularnością. Okna dwuszybowe RoofLITE+ występują w dwóch wariantach. Są to okna dwuszybowe SLIM oraz okna dwuszybowe SOLID. Linia produktowa SLIM to nowoczesne, bardzo wytrzymałe okna dwuszybowe przeznaczone do montażu w budynkach, które pozwolenie na budowę otrzymały do 2021 roku. Okna dwuszybowe SLIM występują w dwóch wariantach w wersji z drewnianą ramą oraz z nawiewnikiem. Okna dwuszybowe SLIM charakteryzuje ekonomiczna konstrukcja z wąską ościeżnicą pozwalającą uzyskać nawet do 10% więcej światła dziennego w oświetlanym okno dwuszybowe SLIM pomieszczeniu. Z kolei dachowe okna dwuszybowe SOLID PVC i okna dachowe dwuszybowe drewniane SOLID PINE ze wzmocnioną ramą doskonale sprawdzą się każdych warunkach pogodowych. Podobnie jak okna trzyszybowe, wszystkie okna dwuszybowe RoofLITE+ są wypełnione gazem szlachetnym dla zapewnienia wyższej termoizolacyjności konstrukcji okiennej.

okna dwuszybowe

Okna trzyszybowe z najnowszej oferty

Dachowe okna trzyszybowe to bardziej skomplikowane konstrukcje, które tworzy pakiet trzech szyb, a dodatkowa trzecia szyba pozwala między innymi tego rodzaju oknom połaciowym osiągać odpowiednio wysoki współczynnik przenikania ciepła, który wynosi 1,1 Uw dla całego okna. Okna trzyszybowe dostępne w naszej ofercie to wszystkie okna dachowe z serii RoofLITE+ TRIO, dostępne zarówno w wersji drewnianej, jak i plastikowej. Okna trzyszybowe TRIO to najbardziej energooszczędne okna dachowe spośród naszych propozycji. To konstrukcje ze wzmocnioną ościeżnicą zapewniającą większą odporność okna dachowego na czynniki zewnętrzne, hartowaną zewnętrzną szybą i dobrymi parametrami technicznymi w zakresie wodoszczelności i izolacyjności akustycznej. Okna trzyszybowe z tej serii spełniają Warunki Techniczne 2021 (WT 2021), dzięki czemu można je bez przeszkód instalować we wszystkich nowych i starych budynkach.

Okna trzyszybowe, a dwuszybowe – najważniejsze różnice

Okna trzyszybowe dzięki swojej specjalnej konstrukcji zdecydowanie lepiej chronią poddasze przed stratami ciepła, co szczególnie istotne, jeśli uświadomimy sobie, że przez okna ucieka z domu nawet 40% ciepła. Dachowe okna trzyszybowe to zatem nie tylko rozwiązanie spełniające obowiązujące wymogi prawne, ale też wybór rozsądniejszy finansowo. Oczywiście okna dwuszybowe na stracie kosztują mniej, jednak montując okna trzyszybowe, w praktyce istotnie poprawiamy komfort termiczny w budynku i… oszczędzamy, a oszczędności związane z ogrzewaniem budynku w czasie chłodnych miesięcy mogą przy dzisiejszych cenach oznaczać całkiem pokaźne kwoty. Dachowe okna trzyszybowe są więc rozwiązaniem ekonomicznym, przyjaznym środowisku i bardziej nowoczesnym. Okna dachowe trzyszybowe zapewniają większy komfort w codziennym użytkowaniu poddasza od okien dwuszybowych. Warto zatem podążać za duchem czasu, wybierając bardziej nowoczesne rozwiązania. Dlatego jako eksperci zawsze będziemy naszym Klientom rekomendować przede wszystkim okna trzyszybowe, mając na uwadze Państwa zadowolenie, maksymalny komfort.

Polecane artykuł

jaki kołnierz instalacyjny do okna dachowego

Jaki kołnierz instalacyjny do okna dachowego wybrać?

Kołnierz to niezbędny element do przeprowadzenia prawidłowego montażu okna dachowego. Zapewnia on szczelne i trwałe połączenie okna dachowego z dachem.

Prawidłowy dobór kołnierza zapewnia, że proces montażu pójdzie bezproblemowo. Ważne jest też, że w przypadku okien RoofLITE+, aby korzystać z 10-letniej gwarancji na okno dachowe, w czasie instalacji należy używać oryginalnego kołnierza termoizolacyjnego RoofLITE+.

Czytaj artykuł »

KOMPLETNY I PRAKTYCZNY PRZEWODNIK

Zanim kupimy okno dachowe, należy się zastanawiać nad planem wewnętrznym i zewnętrznym domu, nad ergonomią oraz nad tym, jak uzyskać najwięcej światła przez okna.

Światło dzienne należy do podstawowych potrzeb człowieka i każdy z nas zawsze reaguje na nie pozytywnie. Mamy wtedy więcej energii, uczymy się szybciej i obniża się nasza skłonność do chorób wywołanych przez stres. Uzyskanie jak największej ilości światła na poddaszu jest więc inwestycją w sferę ludzką. Aby uzyskać maksymalną ilość światła, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki: rozmiar okien dachowych, liczba okien dachowych, usytuowanie okien dachowych, forma okładziny wewnętrznej.

Czytaj artykuł »
montaż okien dachowych na co zwrócić uwagę

Montaż okien dachowych. Na co zwrócić uwagę?

Szczelność okna dachowego to kluczowy aspekt prawidłowego montażu. Brak szczelności jest z kolei główną rzeczą, której boją się ludzie rozważający montaż okna dachowego. Czy słusznie?

Zapewniamy, że przy zastosowaniu oryginalnego kołnierza instalacyjnego, wraz z dwoma akcesoriami z gamy RoofLITE+, oraz przestrzeganiu instrukcji montażu, okno będzie zamontowane szczelnie i ciepło.

Kluczowe akcesoria instalacyjne to kołnierz zewnętrzny, kołnierz termoizolacyjny oraz kołnierz paroprzepuszczalny. Poniżej przedstawiamy funkcję każdego z nich.

Czytaj artykuł »