System montażu RoofLITE+ okien dachowych gwarantujący ochronę na lata

Okna dachowe są praktyczne, pozwalają lepiej organizować przestrzeń i znacznie skuteczniej doświetlają pomieszczenie niż standardowe okna. Przemyślany i sprawdzony system montażu okien dachowych pozwala jednocześnie cieszyć się walorami okien połaciowych przez długie lata, a także wpływa na poziom komfortu w pomieszczeniu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy instalowaniu okna w dachu i wyjaśniamy jakie kroki należy podjąć, aby okno było prawidłowo zamontowane. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Co obejmuje sprawdzony system montażu okien dachowych?
  2. Dobór okien dachowych
  3. Prawidłowy montaż okna i dobór kołnierzy instalacyjnych
  4. Wybór odpowiednich akcesoriów do okna dachowego
  5. Dlaczego warto korzystać ze sprawdzonego systemu montażu okien?
ciepły montaż okien dachowych

Okna dachowe są praktyczne, pozwalają lepiej organizować przestrzeń i znacznie skuteczniej doświetlają pomieszczenie niż standardowe okna. Przemyślany i sprawdzony system montażu okien dachowych pozwala jednocześnie cieszyć się walorami okien połaciowych przez długie lata, a także wpływa na poziom komfortu w pomieszczeniu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy instalowaniu okna w dachu i wyjaśniamy jakie kroki należy podjąć, aby okno było prawidłowo zamontowane. 

Co obejmuje sprawdzony system montażu okien dachowych?

Prawidłowy montaż okna w konstrukcji dachu to tylko jeden z elementów sprawdzonego systemu montażu okien dachowych. Aby okna połaciowe dobrze służyły przez długie lata i nie sprawiały problemów przy eksploatacji, należy zadbać również o ich prawidłowy dobór do wymogów wnętrza i zatroszczyć się o ich funkcjonalność. Fachowy system montażu okien wymaga zatem, by okno połaciowe miało właściwy rozmiar i określone parametry np. w zakresie termoizolacyjności, ale też było wyposażone we wszelkie niezbędne akcesoria poprawiające komfort korzystania z pomieszczeń na poddaszu, jak np. chroniące przed nadmiarem słońca rolety wewnętrzne.

Dobór okien dachowych

efektywna powierzchnia okien dachowych

Rozmiar okna dachowego zdecyduje o tym, ile światła będzie docierało do wnętrza. Materiał, z którego okna połaciowe zostały wykonane, wpływają na ich trwałość, sposób konserwacji i walory estetyczne. W łazience, kuchni czy suszarni lepiej sprawdzą się więc odporne na wilgoć plastikowe okna dachowe. Do pomieszczeń, w których priorytetem jest komfort termiczny, np. najlepszym wyborem będą trzyszybowe okna dachowe, jak np. drewniane okno dachowe TRIO PINE lub plastikowe okno dachowe TRIO PVC. W projektach niskobudżetowych sprawdzą się okna z podwójnym pakietem szybowym i wzmocnioną ramą: okno dwuszybowe SOLID PINE lub okno dwuszybowe SOLID PVC, a także wyróżniające się szczególnie atrakcyjną ceną okno dachowe dwuszybowe SLIM PINE.

Prawidłowy montaż okna i dobór kołnierzy instalacyjnych

Sprawdzony system montażu okien dachowych nie obędzie się bez poprawnego montażu i obróbki okna. Jako producent rekomendujemy, by instalacja okna odbywała się z wykorzystaniem odpowiednio dobranych kołnierzy instalacyjnych. Kołnierz uszczelniający należy dobrać w zależności od rodzaju pokrycia dachu i wysokości jego profilu. Rekomendujemy również zastosowanie kołnierzy termoizolacyjnych oraz poprawiających wodoszczelność konstrukcji. Są to odpowiednio: kołnierz termoizolacyjny IFC oraz kołnierz z folii paroprzepuszczalnej RUC. Kołnierze montażowe to niezbędny i wymagany element w sprawdzonym systemie montażu okien dachowych – ich użycie gwarantuje szczelne połączenie okna z dachem, zwiększa bezpieczeństwo i zapewnia komfort termiczny na poddaszu.

Wybór odpowiednich akcesoriów do okna dachowego

roleta solarna działanie

W sprawdzonym systemie montażu okna dachowego nie powinno również zabraknąć akcesoriów, dzięki którym wnętrze z oknem dachowym stanie się strefą komfortu. Aby skutecznie osłonić się przed słońcem i regulować ilość dopływającego do pomieszczenia światła, niezbędna jest roleta zaciemniająca, roleta przyciemniająca lub odporna na wilgoć żaluzja wenecka. Markiza termoizolacyjna to z kolei rozwiązanie skutecznie zapobiegające nagrzewaniu się poddasza. Automatycznie sterowana roleta zewnętrzna SRR, która świetnie sprawdzi się m.in. przy trudno dostępnych oknach, będzie natomiast dodatkowym zabezpieczeniem antywłamaniowym i ochroną przed gorącem, nadmiarem światła i hałasem.

Dlaczego warto korzystać ze sprawdzonego systemu montażu okien?

Źle zamontowane okna dachowe mogą przeciekać, zagrażać dobrej kondycji dachu i ścian czy przyczyniać się do wychładzania domu. Podobnie niewłaściwy dobór typu okna czy jego rozmiaru mogą stać się źródłem problemów, takich jak niedobór światła we wnętrzu, nadmiar hałasu, przedwczesne zużycie okna itp. Okno powinno więc zawsze być dostosowane do przeznaczenia pomieszczenia i potrzeb jego użytkowników. Fachowy system montażu okien dachowych obejmuje również dodatkowe akcesoria do okien, ponieważ to także od ich obecności finalnie zależy wygoda domowników, a także funkcjonalność całego pomieszczenia.

Polecane artykułY