Czym zasłonić okna dachowe? – 5 sprawdzonych pomysłów

Każdy, kto decyduje się na montaż okna na poddaszu, dość szybko musi też zastanowić się nad tym, czym zasłonić okno dachowe, by w słoneczne dni nadmiar światła nie utrudniał funkcjonowania w pomieszczeniu, a poddasze nie nagrzewało się przy każdej fali upałów. W poniższym artykule podpowiadamy jak zasłonić okna dachowe i które akcesoria do okien dachowych warto rozważyć, by poddasze uczynić miejscem w pełni komfortowym i zadbać o dobre samopoczucie oraz zdrowie jego użytkowników.

Z tego artykułu dowiesz się:

 1. Czym zasłonić okno dachowe od zewnątrz?
 2. Jak osłonić okna dachowe od wewnątrz?

Czym zasłonić okno dachowe od zewnątrz?

Rolety, markizy, żaluzje – wszystkie te akcesoria doskonale sprawdzą się w przypadku okien dachowych. Istnieją jednak między poszczególnymi rozwiązaniami istotne różnice. Okno dachowe można skutecznie zasłonić od zewnątrz lub od wewnątrz. Najpopularniejsze i najchętniej wybierane osłony przed słońcem montowane od zewnętrznej strony okna to rolety zewnętrzne i markizy, które skutecznie zapobiegają nagrzewaniu się poddasza, a dodatkowo zwiększają na różne sposoby komfort korzystania z pomieszczenia wyposażonego w okno dachowe. Oto nasze propozycje, które warto rozważyć:

   1. Zewnętrzna roleta solarna SRR

  Nowoczesna, zasilana energią słoneczną, bajecznie wygodna w obsłudze i sterowana zdalnie roleta solarna SRR to rozwiązanie o wielu możliwościach. Roleta ta stanowi skuteczną ochronę przed włamaniem, chroni przed gorącem, nadmiarem światła, a także redukuje hałas docierający do pomieszczenia z zewnątrz. Roleta solarna SRR to doskonałe rozwiązanie dla ceniących komfort, praktyczność, wielofunkcyjność i proekologiczne rozwiązania.

  zewnętrzna roleta solarna SRR

    1. Markiza zewnętrzna MIA

   Półprzezroczysta, wyjątkowo trwała oraz prosta w obsłudze i montażu markiza zewnętrzna MIA zatrzymuje aż 80% promieni słonecznych, skutecznie chroniąc wnętrze przed nagrzewaniem, a dodatkowo przyjemnie zaciemnia wnętrze i wygłusza hałas towarzyszący opadom. Markiza zewnętrzna MIA pozwala komfortowo wypoczywać i pracować nawet w najcieplejsze dni, a przy tym nie blokuje widoku i pozwala cieszyć się urokami krajobrazów widocznych za szybą okienną.

   Jak osłonić okna dachowe od wewnątrz?

   Jeśli jednak zastanawiasz się, czym zasłonić okno dachowe od strony wewnętrznej, wiedz, że istnieją również i takie rozwiązania. Rolety i żaluzje montowane od wewnątrz dobrze sprawdzają się jako ochrona przed intensywnym światłem słonecznym i wysoką temperaturą, a przy tym stanowią bardzo stylowy element dekoracyjny. Akcesoria, dzięki którym możesz skutecznie od wewnątrz zasłonić okno dachowe na poddaszu to:

     1. Roleta zaciemniająca DUA

    Dostępna w kilku atrakcyjnych kolorach roleta zaciemniająca DUA efektywnie blokuje światło i pozwala w mig całkowicie przyciemnić każde wnętrze, by cieszyć się w nim cieniem oraz pełną swobodą i prywatnością. Roleta zaciemniająca DUA jest łatwa w obsłudze, niezwykle trwała, a jej nowoczesny i uniwersalny design dodadzą uroku każdemu wnętrzu.

    roleta zaciemniająca DUA

      1. Roleta przyciemniająca RHA

     Roleta przyciemniająca RHA daje efekt lekko rozproszonego światła, przyciemniając subtelnie wnętrze. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie promienie słoneczne nie zawsze są pożądane jak w sypialni o świcie lub np. utrudniają oglądanie telewizji czy korzystanie z monitora komputera. Roleta przyciemniająca nie blokuje więc światła całkowicie, ale zmniejsza jego intensywność i czyni łagodniejszym dla oczu.

       1. Żaluzja wewnętrzna PAA

      Klasyczna, bardzo stylowa i przyjazna w obsłudze wenecka żaluzja wewnętrzna PAA pozwala w prosty i skuteczny sposób kontrolować ilość światła docierającego do wnętrza poprzez wybór jej ustawienia. Żaluzja wewnętrzna PAA jest wykonana z odpornego m.in. na wilgoć aluminium, dzięki czemu świetnie sprawdzi się jako ochrona przed słońcem również w łazience, suszarni czy kuchni.

      żaluzja wewnętrzna PAA

      Jeśli nadal nie masz pewności, jak zasłonić okna dachowe na poddaszu, poznaj dokładniej zalety, jakie oferują poszczególne rolety i żaluzje wewnętrzne oraz rolety i markizy zewnętrzne RoofLITE+. Zapraszamy!

      Polecane artykuł

      jaki kołnierz instalacyjny do okna dachowego

      Jaki kołnierz instalacyjny do okna dachowego wybrać?

      Kołnierz to niezbędny element do przeprowadzenia prawidłowego montażu okna dachowego. Zapewnia on szczelne i trwałe połączenie okna dachowego z dachem.

      Prawidłowy dobór kołnierza zapewnia, że proces montażu pójdzie bezproblemowo. Ważne jest też, że w przypadku okien RoofLITE+, aby korzystać z 10-letniej gwarancji na okno dachowe, w czasie instalacji należy używać oryginalnego kołnierza termoizolacyjnego RoofLITE+.

      Czytaj artykuł »

      KOMPLETNY I PRAKTYCZNY PRZEWODNIK

      Zanim kupimy okno dachowe, należy się zastanawiać nad planem wewnętrznym i zewnętrznym domu, nad ergonomią oraz nad tym, jak uzyskać najwięcej światła przez okna.

      Światło dzienne należy do podstawowych potrzeb człowieka i każdy z nas zawsze reaguje na nie pozytywnie. Mamy wtedy więcej energii, uczymy się szybciej i obniża się nasza skłonność do chorób wywołanych przez stres. Uzyskanie jak największej ilości światła na poddaszu jest więc inwestycją w sferę ludzką. Aby uzyskać maksymalną ilość światła, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki: rozmiar okien dachowych, liczba okien dachowych, usytuowanie okien dachowych, forma okładziny wewnętrznej.

      Czytaj artykuł »
      montaż okien dachowych na co zwrócić uwagę

      Montaż okien dachowych. Na co zwrócić uwagę?

      Szczelność okna dachowego to kluczowy aspekt prawidłowego montażu. Brak szczelności jest z kolei główną rzeczą, której boją się ludzie rozważający montaż okna dachowego. Czy słusznie?

      Zapewniamy, że przy zastosowaniu oryginalnego kołnierza instalacyjnego, wraz z dwoma akcesoriami z gamy RoofLITE+, oraz przestrzeganiu instrukcji montażu, okno będzie zamontowane szczelnie i ciepło.

      Kluczowe akcesoria instalacyjne to kołnierz zewnętrzny, kołnierz termoizolacyjny oraz kołnierz paroprzepuszczalny. Poniżej przedstawiamy funkcję każdego z nich.

      Czytaj artykuł »