Czym zasłonić okna dachowe? – 5 sprawdzonych pomysłów

Każdy, kto decyduje się na montaż okna na poddaszu, dość szybko musi też zastanowić się nad tym, czym zasłonić okno dachowe, by w słoneczne dni nadmiar światła nie utrudniał funkcjonowania w pomieszczeniu, a poddasze nie nagrzewało się przy każdej fali upałów. W poniższym artykule podpowiadamy jak zasłonić okna dachowe i które akcesoria do okien dachowych warto rozważyć, by poddasze uczynić miejscem w pełni komfortowym i zadbać o dobre samopoczucie oraz zdrowie jego użytkowników.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Czym zasłonić okno dachowe od zewnątrz?
  2. Jak osłonić okna dachowe od wewnątrz?

Czym zasłonić okno dachowe od zewnątrz

Rolety, markizy, żaluzje – wszystkie te akcesoria doskonale sprawdzą się w przypadku okien dachowych. Istnieją jednak między poszczególnymi rozwiązaniami istotne różnice. Okno dachowe można skutecznie zasłonić od zewnątrz lub od wewnątrz. Najpopularniejsze i najchętniej wybierane osłony przed słońcem montowane od zewnętrznej strony okna to rolety zewnętrzne i markizy, które skutecznie zapobiegają nagrzewaniu się poddasza, a dodatkowo zwiększają na różne sposoby komfort korzystania z pomieszczenia wyposażonego w okno dachowe. Oto nasze propozycje, które warto rozważyć:

  1. Nowoczesna, zasilana energią słoneczną, bajecznie wygodna w obsłudze i sterowana zdalnie roleta solarna SRR to rozwiązanie o wielu możliwościach. Roleta ta stanowi skuteczną ochronę przed włamaniem, chroni przed gorącem, nadmiarem światła, a także redukuje hałas docierający do pomieszczenia z zewnątrz. Roleta solarna SRR to doskonałe rozwiązanie dla ceniących komfort, praktyczność, wielofunkcyjność i proekologiczne rozwiązania.
Zewnętrzna roleta solarna SRR
  1. Markiza zewnętrzna MIA

Półprzezroczysta, wyjątkowo trwała oraz prosta w obsłudze i montażu markiza zewnętrzna MIA zatrzymuje aż 80% promieni słonecznych, skutecznie chroniąc wnętrze przed nagrzewaniem, a dodatkowo przyjemnie zaciemnia wnętrze i wygłusza hałas towarzyszący opadom. Markiza zewnętrzna MIA pozwala komfortowo wypoczywać i pracować nawet w najcieplejsze dni, a przy tym nie blokuje widoku i pozwala cieszyć się urokami krajobrazów widocznych za szybą okienną.

Jak osłonić okna dachowe od wewnątrz

Jeśli jednak zastanawiasz się, czym zasłonić okno dachowe od strony wewnętrznej, wiedz, że istnieją również i takie rozwiązania. Rolety i żaluzje montowane od wewnątrz dobrze sprawdzają się jako ochrona przed intensywnym światłem słonecznym i wysoką temperaturą, a przy tym stanowią bardzo stylowy element dekoracyjny. Akcesoria, dzięki którym możesz skutecznie od wewnątrz zasłonić okno dachowe na poddaszu to:

  1. Roleta zaciemniająca DUA

Dostępna w kilku atrakcyjnych kolorach roleta zaciemniająca DUA efektywnie blokuje światło i pozwala w mig całkowicie przyciemnić każde wnętrze, by cieszyć się w nim cieniem oraz pełną swobodą i prywatnością. Roleta zaciemniająca DUA jest łatwa w obsłudze, niezwykle trwała, a jej nowoczesny i uniwersalny design dodadzą uroku każdemu wnętrzu.

roleta zaciemniająca DUA
  1. Roleta przyciemniająca RHA

Roleta przyciemniająca RHA daje efekt lekko rozproszonego światła, przyciemniając subtelnie wnętrze. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie promienie słoneczne nie zawsze są pożądane jak w sypialni o świcie lub np. utrudniają oglądanie telewizji czy korzystanie z monitora komputera. Roleta przyciemniająca nie blokuje więc światła całkowicie, ale zmniejsza jego intensywność i czyni łagodniejszym dla oczu.

  1. Żaluzja wewnętrzna PAA

Klasyczna, bardzo stylowa i przyjazna w obsłudze wenecka żaluzja wewnętrzna PAA pozwala w prosty i skuteczny sposób kontrolować ilość światła docierającego do wnętrza poprzez wybór jej ustawienia. Żaluzja wewnętrzna PAA jest wykonana z odpornego m.in. na wilgoć aluminium, dzięki czemu świetnie sprawdzi się jako ochrona przed słońcem również w łazience, suszarni czy kuchni.

żaluzja wewnętrzna PAA

Jeśli nadal nie masz pewności, jak zasłonić okna dachowe na poddaszu, poznaj dokładniej zalety, jakie oferują poszczególne rolety i żaluzje wewnętrzne oraz rolety i markizy zewnętrzne RoofLITE+. Zapraszamy!

Polecane artykułY

jak wybrać moskitiere

Jak wybrać moskitierę na okno dachowe? Na co zwrócić uwagę?

Wraz z nadejściem wiosny i przebudzeniem natury wielu z nas rusza na poszukiwanie dobrej moskitiery na okno dachowe. Dzieje się tak, ponieważ po krótkim okresie mniejszej aktywności owady ponownie zaczynają szturmować nasze domy, a my szukamy sposobu, by pozbyć się uciążliwego bzyczenia i groźby bolesnych ukąszeń. Podpowiadamy w poniższym tekście, jak wybrać moskitierę na okno dachowe i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Czytaj artykuł »

Jaka osłona na okna dachowe?

Osłona przeciwsłoneczna na okna dachowe to niezbędne akcesorium w każdym komfortowo urządzonym wnętrzu. Promienie słoneczne potrafią bowiem mocno dać się we znaki w słoneczny dzień oraz utrudnić pracę, zabawę i odpoczynek w pomieszczeniach pod dachem. Podpowiadamy, jak wybrać osłonę do okna dachowego i jaka osłona na okno dachowe sprawdzi się najlepiej w różnych pomieszczeniach i przy różnych potrzebach.

Czytaj artykuł »

System montażu RoofLITE+ okien dachowych gwarantujący ochronę na lata

Okna dachowe są praktyczne, pozwalają lepiej organizować przestrzeń i znacznie skuteczniej doświetlają pomieszczenie niż standardowe okna. Przemyślany i sprawdzony system montażu okien dachowych pozwala jednocześnie cieszyć się walorami okien połaciowych przez długie lata, a także wpływa na poziom komfortu w pomieszczeniu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy instalowaniu okna w dachu i wyjaśniamy jakie kroki należy podjąć, aby okno było prawidłowo zamontowane. 

Czytaj artykuł »