Jaki kołnierz instalacyjny do okna dachowego wybrać?

Kołnierz to niezbędny element do przeprowadzenia prawidłowego montażu okna dachowego. Zapewnia on szczelne i trwałe połączenie okna dachowego z dachem. Prawidłowy dobór kołnierza zapewnia, że proces montażu pójdzie bezproblemowo. Ważne jest też, że w przypadku okien RoofLITE+, aby korzystać z 10-letniej gwarancji na okno dachowe, w czasie instalacji należy używać oryginalnego kołnierza termoizolacyjnego RoofLITE+.

Z tego artykułu dowiesz się:

Jakie są dostępne rodzaje kołnierzy instalacyjnych
Jaki kołnierz wybrać do montażu dwóch lub więcej okien obok siebie
W gamie RoofLITE+ dostępne są kołnierze do większości popularnych pokryć dachowych występujących w Polsce. Poniżej omawiamy najpopularniejsze, wraz z ich zastosowaniem.

jak wybrać kołnierz instalacyjny do okna dachowego

JAKI KOŁNIERZ INSTALACYJNY DO OKNA DACHOWEGO DLA POJEDYNCZEGO OKNA?

  • Kołnierz uniwersalny RoofLITE+ UFX – sprawdzi się w trakcie instalacji okna dachowego we wszystkich wysokoprofilowych materiałach pokryciowych o wysokości profilu do 120 mm. Przykładowe materiały to dachówki ceramiczne, dachówki cementowe, blachy trapezowe i blachodachówki.
  • Kołnierz RoofLITE+ LSX wybór kołnierza instalacyjnego do pokryć płaskich – niezbędny podczas montażu okna dachowego we wszystkich pokryciach płaskich. Przykładowe materiały to łupek naturalny, gonty papowe, papy termozgrzewalne, płaskie blachy panelowe (bez przetłoczenia). Kołnierz LSX posiada jednoczęściowy element boczny, co zapewnia szybszy postęp prac.

Jak dobrać kołnierz do okna dachowego pojedynczego?

  • Kołnierz TFX do pokryć średnio profilowych RoofLITE+ – najlepszy do montażu okien dachowych w średnio profilowych materiałach pokryciowych o wysokości profilu do 50 mm. Przykładowe materiały to dachówki ceramiczne i cementowe, blachy trapezowe, blachodachówki i blachy panelowe z niskim przetłoczeniem.

    W przypadku podobnych materiałów, ale o profilu powyżej 50 mm. zalecamy użycie kołnierza uniwersalnego UFX.
  • Kołnierz do pokryć panelowych RoofLITE+ SSX – idealny do montażu okna dachowego w pokryciach panelowych typu „KLIK” (blacha na rąbek stojący).
  • Kołnierz do dachówek płaskich zakładkowych RoofLITE+ FTX – stworzony z myślą o montażu okien dachowych w pokryciach płaskich z dachówek zakładkowych o wysokości profilu w zakresie 16-50 mm.
Jak dobrać kołnierz do okna dachowego
jaki kołnierz instalacyjny do okna dachowego

MONTAŻ DWÓCH LUB WIĘCEJ OKIEN OBOK SIEBIE — JAKI KOŁNIERZ INSTALACYJNY SPRAWDZI SIĘ NAJLEPIEJ?

  • Jaki kołnierz instalacyjny – Kołnierz uniwersalny UCX do montażu dwóch lub więcej okien RoofLITE+ – przeznaczony do montażu okien obok siebie, lub jedno nad drugim, we wszystkich wysokoprofilowych materiałach pokryć dachowych w zakresie 16-120 mm. Przykładowe materiały to dachówki ceramiczne, dachówki cementowe, blachy trapezowe i blachodachówki.
  • Kołnierz do montażu dwóch okien obok siebie RoofLITE+ UBX – pozwala na montaż dwóch okien obok siebie z minimalnym, 18 mm odstępem między nimi. Pasuje do większości pokryć dachowych o wysokości profilu od 16 do 120 mm. Do zastosowania kołnierza UBX potrzebna jest dodatkowo krokiew pomocnicza o symbolu UBR.
  • Kołnierz do montażu dwóch lub więcej okien w pokryciach płaskich RoofLITE+ SCX – dostosowany do montażu okien obok siebie, lub jedno nad drugim, w pokryciach płaskich takich jak łupek, gont, bitum. Uwaga – kołnierz SCX nie nadaje się do montażu okien dachowych w pokryciach blaszanych typu „KLIK”.

Polecane artykułY