20 LAT ROOFLITE+ W POLSCE

Okna dachowe to ważny element każdego poddasza. Każdego dnia zapewniają na nim dostęp do światła i świeżego powietrza. Dzięki nim możemy całkowicie odmienić ciemny schowek na rzeczy w pełną życia przestrzeń dla naszej rodziny. Warto także zauważyć, że właściwie zaadaptowane poddasze może znacząco zwiększyć wartość naszego domu poprzez zwiększenie jego efektywnej powierzchni użytkowej.

Z tego artykułu dowiesz się:

Kiedy wyprodukowano pierwsze okno dachowe
Jaka jest historia marki RoofLITE+
Dlaczego dobre okno nie musi być drogie

OKNO DACHOWE – KLUCZOWY ELEMENT KAŻDEGO PODDASZA

Okna dachowe to ważny element każdego poddasza. Każdego dnia zapewniają na nim dostęp do światła i świeżego powietrza. Dzięki nim możemy całkowicie odmienić ciemny schowek na rzeczy w pełną życia przestrzeń dla naszej rodziny. Warto także zauważyć, że właściwie zaadaptowane poddasze może znacząco zwiększyć wartość naszego domu poprzez zwiększenie jego efektywnej powierzchni użytkowej.

Inwestycja na lata

Okna połaciowe to produkt, który kupujemy raz na wiele lat. Prawidłowo dobrane są inwestycją w przyszłe zadowolenie z długoletniego użytkowania. Przy wyborze warto więc poznać nieco lepiej nie tylko parametry techniczne, ale również sprawdzić doświadczenie producenta w tym obszarze, żeby mieć pewność, że dokonujemy właściwego wyboru.

Długa historia grupy VKR

Mało kto wie, że historia okien dachowych rozpoczęła się już ponad 80 lat temu w Danii, kiedy to założona została grupa VKR, która do dnia dzisiejszego pozostaje liderem produkcji oraz innowacji w dziedzinie okien dachowych. Ta długie doświadczenie pozwala z jednej strony oferować sprawdzone produkty najwyższej jakości a z drugiej strony doskonale odczytywać potrzeby klientów na poszczególnych rynkach. W skład grupy VKR wchodzi kilka marek okien dachowych, każda skierowana do określonej grupy docelowej klientów. Jedną z takich marek jest RoofLITE+, która już od ponad 20 lat oferowana jest w całej Europie. RoofLITE+ jest marką okien dachowych, która jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy szukają okien w konkurencyjnej cenie, natomiast nie interesuje ich kompromis względem jakości.

20 lat i setki tysięcy okien

Minione lata pokazały, że było to słuszny kierunek rozwoju grupy VKR, czego potwierdzeniem są setki tysięcy okien dachowych, które zostały zainstalowane między innymi w Polskich dachach w ciągu ostatnich 20 lat. Co ciekawe, wiele z tych okien dalej w 100% spełnia swoją funkcję i minie jeszcze kilka lat, zanim będą wymagały wymiany. Atrakcyjne pozycjonowanie cenowe RoofLITE+ pokazuje więc wyraźnie, że dobry produkt, produkowany w Unii Europejskiej nie musi być automatycznie drogi. Jak udało się osiągnąć taki efekt? To bardzo proste – odrzuciliśmy wszelkie zbędne koszty po stronie marketingu, zawęziliśmy gamę produktową do najlepiej sprzedających się typów okien oraz rozmiarów, żeby ograniczyć koszty logistyczne. Nigdy jednak nie oszczędzamy (i nie oszczędzaliśmy) na jakości naszych produktów.

KORZYSTNA CENA I INNOWACYJNOŚĆ? TAK!

Wielu osobom konkurencyjna cena kojarzy się jednak z raczej prostym produktem. Czy oznacza to więc, że okna dachowe RoofLITE+ nie są innowacyjne? Zdecydowanie nie! W ofercie RoofLITE+ występują zarówno modele podstawowe okien, ale także nowoczesne, trzyszybowe, okna połaciowe, które spełniają wszystkie wymagania stawiane energooszczędnym konstrukcjom. Innym przykładem może być zasilana solarnie roleta zewnętrzna ze sterowaniem bezprzewodowym – jest to rozwiązanie wręcz naszpikowane nowinkami. Dzięki temu każdy może znaleźć okno dachowe i akcesoria RoofLITE+ dopasowane do potrzeb swojego projektu.

SPRAWDZONY PARTNER OD LAT

20 lat obecności RoofLITE+ na Polskim rynku pozwoliło wybudować pozycję sprawdzonego producenta okien dachowych, który słucha potrzeb klientów oraz dostosowuje się do bieżących trendów, zawsze mając na uwadze utrzymanie możliwie niskich kosztów. Nie oznacza to jednak, że osiągnęliśmy już wszystko. Poza redukcją kosztów bardzo zależy nam również na jak największej redukcji naszego wpływu na środowisko naturalne. Całe drewno wykorzystywane w produkcji naszych okien dachowych pochodzi z certyfikowanych przez FSC źródeł, co oznacza, że jest ono pozyskiwane w zrównoważony sposób. Dodatkowo, do 2030 planujemy zmniejszyć emisję CO2 do atmosfery o 50% a w roku 2041, czyli na 40 urodziny marki RoofLITE+ być całkowicie neutralni pod względem emisji dwutlenku węgla w ramach produkcji naszych okien. Wybierając okna dachowe, sięgnij śmiało po sprawdzone, trwałe oraz korzystne cenowo rozwiązania RoofLITE+. Już dziś skontaktuj się z jednym z naszych dystrybutorów, który z przyjemnością przygotuje ofertę dla Ciebie.

Polecane artykuł

jaki kołnierz instalacyjny do okna dachowego

Jaki kołnierz instalacyjny do okna dachowego wybrać?

Kołnierz to niezbędny element do przeprowadzenia prawidłowego montażu okna dachowego. Zapewnia on szczelne i trwałe połączenie okna dachowego z dachem.

Prawidłowy dobór kołnierza zapewnia, że proces montażu pójdzie bezproblemowo. Ważne jest też, że w przypadku okien RoofLITE+, aby korzystać z 10-letniej gwarancji na okno dachowe, w czasie instalacji należy używać oryginalnego kołnierza termoizolacyjnego RoofLITE+.

Czytaj artykuł »

KOMPLETNY I PRAKTYCZNY PRZEWODNIK

Zanim kupimy okno dachowe, należy się zastanawiać nad planem wewnętrznym i zewnętrznym domu, nad ergonomią oraz nad tym, jak uzyskać najwięcej światła przez okna.

Światło dzienne należy do podstawowych potrzeb człowieka i każdy z nas zawsze reaguje na nie pozytywnie. Mamy wtedy więcej energii, uczymy się szybciej i obniża się nasza skłonność do chorób wywołanych przez stres. Uzyskanie jak największej ilości światła na poddaszu jest więc inwestycją w sferę ludzką. Aby uzyskać maksymalną ilość światła, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki: rozmiar okien dachowych, liczba okien dachowych, usytuowanie okien dachowych, forma okładziny wewnętrznej.

Czytaj artykuł »
montaż okien dachowych na co zwrócić uwagę

Montaż okien dachowych. Na co zwrócić uwagę?

Szczelność okna dachowego to kluczowy aspekt prawidłowego montażu. Brak szczelności jest z kolei główną rzeczą, której boją się ludzie rozważający montaż okna dachowego. Czy słusznie?

Zapewniamy, że przy zastosowaniu oryginalnego kołnierza instalacyjnego, wraz z dwoma akcesoriami z gamy RoofLITE+, oraz przestrzeganiu instrukcji montażu, okno będzie zamontowane szczelnie i ciepło.

Kluczowe akcesoria instalacyjne to kołnierz zewnętrzny, kołnierz termoizolacyjny oraz kołnierz paroprzepuszczalny. Poniżej przedstawiamy funkcję każdego z nich.

Czytaj artykuł »