Ile kosztuje montaż okna dachowego i jak wygląda proces?

Większości osób, które zadają sobie tego typu pytania, montaż okna dachowego krok po kroku kojarzy się z drogim, długim i skomplikowanym procesem. W końcu należy dosłownie wyciąć dziurę w dachu, więc to musi być trudne… Na szczęście w rzeczywistości wcale nie jest to skomplikowane i większość osób, które posiada choćby minimalne doświadczenie w majsterkowaniu poradzi sobie z tym w kilka godzin (w istniejącym pokryciu dachowym, z pomocą drugiej osoby).

Z tego artykułu dowiesz się:

Jak przygotować się do samodzielnego montażu okna dachowego
Jak krok po kroku zainstalować okno dachowe
Gdzie znaleźć szczegółowe odpowiedzi na pytania dotyczące montażu okien dachowych

Ile trwa montaż okna dachowego?

Na stronie roofliteplus.pl, w zakładce porady, w sekcji instalacja można znaleźć filmy instruktażowe, pokazujące proces samodzielnego montażu okien dachowych w różnych rodzajach pokryć dachowych. Dodatkowo można tam znaleźć dokładną instrukcję pokazującą, krok po kroku, jak przebiega cały proces, na przykładzie pokrycia falistego.

Jak zainstalować okno dachowe?

Instrukcja montażu okna dachowego krok po kroku składa się z 5 sekcji, które szczegółowo omawiają kolejne etapy.

  1. Przygotowanie – omówione są tutaj między innymi podstawowe kwestie takie jak niezbędne narzędzia, sposób w jaki należy zrobić pomiary, jak zlokalizować krowie, w którym miejscu należy naciąć poszycie od wewnątrz
  2. Wykonanie otworu – w tej sekcji szczegółowo przedstawiony jest proces od odmierzania miejsca pod okno, przez usuwanie membrany aż po usuwanie dachówek (dotyczy pokrycia falistego
  3. Mocowanie ościeżnicy – w tym kroku omówione są kolejne etapy prowadzące do montażu ościeżnicy, w tym między innymi mocowanie łat montażowych, docinanie folii i regulacja położenia ościeżnicy
  4. Zapewnienie wodoodporności – w tym niezwykle istotnym kroku opisane jest jak, we właściwy sposób, zapewnić pełną wodoszczelność na połączeniu okna dachowego z dachem poprzez prawidłową instalację membrany
  5. Mocowanie kołnierza – w tej sekcji, na przykładzie kołnierza do pokryć falistych, przedstawione jest w jaki sposób należy przyciąć dachówki oraz zainstalować kolejne sekcje kołnierza oraz przymocować całość do konstrukcji dachu.

Po przejściu kolejnych kroków wystarczy zamontować skrzydło okna dachowego i cieszyć się efektem naszej pracy, to naprawdę nie jest tak skomplikowane jak może się wydawać. Polecamy zapoznanie się z naszymi poradami jak zainstalować okno dachowe – znajdują się tam odpowiedzi na większość pytań. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje montaż okna dachowego skontaktuj się z nami! Zapraszamy także do lektury naszych artykułów, z których dowiecie się m.in. jaki rozmiar okna dachowego wybrać.

Polecane artykułY

Czy okna dachowe mogą obniżyć koszty ogrzewania?

Koszty ogrzewania rosną w ostatnim czasie szczególnie szybko i to niezależnie od rodzaju wykorzystywanej do tego celu energii. Nic więc dziwnego, iż niezwykle popularnymi tematami stały się termomodernizacja budynku oraz energooszczędne okna dachowe i ich wpływ na rachunki za ogrzewanie. Wyjaśniamy, jak okna dachowe wpływają na koszty ogrzewania i w jaki sposób termoizolacja domu przekłada się na oszczędności w portfelu.

Czytaj artykuł »
Jak ocieplić okna dachowe?

Jak ocieplić okna dachowe?

Dobrze wykonane ocieplenie okien dachowych przynosi realne korzyści w postaci większej izolacji termicznej oraz zwiększenia rachunków. Należy pamiętać, że ocieplenie okien dachowych jest obowiązkowe do ich poprawnego działania. Prawidłowo wykonana instalacja pozwoli się cieszyć optymalną temperaturą cały rok. Trudno też wyobrazić sobie montaż okien dachowych bez ocieplenia w nowoczesnym budynku nastawionym na oszczędność energii. Podpowiadamy, jak ocieplić okna dachowe i wyjaśniamy, dlaczego warto to zrobić.

Czytaj artykuł »

Jaką funkcję pełni kołnierz do okna dachowego?

Okna dachowe skutecznie doświetlają poddasze i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza w budynku. Jednak aby okno dachowe dobrze się sprawdziło na poddaszu i nie sprawiało problemów podczas eksploatacji, jego rama musi być szczelnie wmontowana w pokrycie dachu. Gwarantuje to właśnie dobrze dobrany kołnierz do okna dachowego – akcesorium, którego nie może zabraknąć podczas poprawnej instalacji okna w dachu.

Czytaj artykuł »