Ile kosztuje montaż okna dachowego i jak wygląda proces?

Większości osób, które zadają sobie tego typu pytania, montaż okna dachowego krok po kroku kojarzy się z drogim, długim i skomplikowanym procesem. W końcu należy dosłownie wyciąć dziurę w dachu, więc to musi być trudne… Na szczęście w rzeczywistości wcale nie jest to skomplikowane i większość osób, które posiada choćby minimalne doświadczenie w majsterkowaniu poradzi sobie z tym w kilka godzin (w istniejącym pokryciu dachowym, z pomocą drugiej osoby).

Z tego artykułu dowiesz się:

Jak przygotować się do samodzielnego montażu okna dachowego
Jak krok po kroku zainstalować okno dachowe
Gdzie znaleźć szczegółowe odpowiedzi na pytania dotyczące montażu okien dachowych

Ile trwa montaż okna dachowego?

Na stronie roofliteplus.pl, w zakładce porady, w sekcji instalacja można znaleźć filmy instruktażowe, pokazujące proces samodzielnego montażu okien dachowych w różnych rodzajach pokryć dachowych. Dodatkowo można tam znaleźć dokładną instrukcję pokazującą, krok po kroku, jak przebiega cały proces, na przykładzie pokrycia falistego.

Jak zainstalować okno dachowe?

Instrukcja montażu okna dachowego krok po kroku składa się z 5 sekcji, które szczegółowo omawiają kolejne etapy.

  1. Przygotowanie – omówione są tutaj między innymi podstawowe kwestie takie jak niezbędne narzędzia, sposób w jaki należy zrobić pomiary, jak zlokalizować krowie, w którym miejscu należy naciąć poszycie od wewnątrz
  2. Wykonanie otworu – w tej sekcji szczegółowo przedstawiony jest proces od odmierzania miejsca pod okno, przez usuwanie membrany aż po usuwanie dachówek (dotyczy pokrycia falistego
  3. Mocowanie ościeżnicy – w tym kroku omówione są kolejne etapy prowadzące do montażu ościeżnicy, w tym między innymi mocowanie łat montażowych, docinanie folii i regulacja położenia ościeżnicy
  4. Zapewnienie wodoodporności – w tym niezwykle istotnym kroku opisane jest jak, we właściwy sposób, zapewnić pełną wodoszczelność na połączeniu okna dachowego z dachem poprzez prawidłową instalację membrany
  5. Mocowanie kołnierza – w tej sekcji, na przykładzie kołnierza do pokryć falistych, przedstawione jest w jaki sposób należy przyciąć dachówki oraz zainstalować kolejne sekcje kołnierza oraz przymocować całość do konstrukcji dachu.

Po przejściu kolejnych kroków wystarczy zamontować skrzydło okna dachowego i cieszyć się efektem naszej pracy, to naprawdę nie jest tak skomplikowane jak może się wydawać. Polecamy zapoznanie się z naszymi poradami jak zainstalować okno dachowe – znajdują się tam odpowiedzi na większość pytań. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje montaż okna dachowego skontaktuj się z nami! Zapraszamy także do lektury naszych artykułów, z których dowiecie się m.in. jaki rozmiar okna dachowego wybrać.

Polecane artykuł

jaki kołnierz instalacyjny do okna dachowego

Jaki kołnierz instalacyjny do okna dachowego wybrać?

Kołnierz to niezbędny element do przeprowadzenia prawidłowego montażu okna dachowego. Zapewnia on szczelne i trwałe połączenie okna dachowego z dachem.

Prawidłowy dobór kołnierza zapewnia, że proces montażu pójdzie bezproblemowo. Ważne jest też, że w przypadku okien RoofLITE+, aby korzystać z 10-letniej gwarancji na okno dachowe, w czasie instalacji należy używać oryginalnego kołnierza termoizolacyjnego RoofLITE+.

Czytaj artykuł »

KOMPLETNY I PRAKTYCZNY PRZEWODNIK

Zanim kupimy okno dachowe, należy się zastanawiać nad planem wewnętrznym i zewnętrznym domu, nad ergonomią oraz nad tym, jak uzyskać najwięcej światła przez okna.

Światło dzienne należy do podstawowych potrzeb człowieka i każdy z nas zawsze reaguje na nie pozytywnie. Mamy wtedy więcej energii, uczymy się szybciej i obniża się nasza skłonność do chorób wywołanych przez stres. Uzyskanie jak największej ilości światła na poddaszu jest więc inwestycją w sferę ludzką. Aby uzyskać maksymalną ilość światła, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki: rozmiar okien dachowych, liczba okien dachowych, usytuowanie okien dachowych, forma okładziny wewnętrznej.

Czytaj artykuł »
montaż okien dachowych na co zwrócić uwagę

Montaż okien dachowych. Na co zwrócić uwagę?

Szczelność okna dachowego to kluczowy aspekt prawidłowego montażu. Brak szczelności jest z kolei główną rzeczą, której boją się ludzie rozważający montaż okna dachowego. Czy słusznie?

Zapewniamy, że przy zastosowaniu oryginalnego kołnierza instalacyjnego, wraz z dwoma akcesoriami z gamy RoofLITE+, oraz przestrzeganiu instrukcji montażu, okno będzie zamontowane szczelnie i ciepło.

Kluczowe akcesoria instalacyjne to kołnierz zewnętrzny, kołnierz termoizolacyjny oraz kołnierz paroprzepuszczalny. Poniżej przedstawiamy funkcję każdego z nich.

Czytaj artykuł »